Metin Tekin açıkladı: Okan Buruk ve Galatasaray…

A Ulusal Kadro’nun efsane oyuncularından Metin Tekin, Galatasaray’ın deplasmanda Altay’ı 1-0 mağlup ettiği maçı NTV’de kıymetlendirdi.

“G.SARAY FARKI AÇABİLİRDİ”
Birinci yarı Galatasaray’ın farkı açabileceği bir oyun vardı. İkinci yarı da büsbütün Altay’ın denetiminde geçti. Yüksek bir baskı uyguladı lakin çok net bir konumun olmadığı bir baskıydı. Küme düşmedeki en büyük talihini bu türlü mi kullanmalıydı o tartışılır.

“İDDİA OLMASA DA OYNAMAK İSTERLER”

İstediğiniz kadar savınız olmasın çıkıp o oyunu oynamak istiyorsunuz. Futbolun bu türlü bir esprisi var. Tabi ki amacı olan kadrolar daha farklı oynar fakat yeniden de Galatasaray oyunu bırakmadı. Teknik adamın da maksadı var ‘Ben 7’de 8’de bitirmek istiyorum ligi’ diyor. O da galibiyet için yetti. Lakin Altay’ın önemli bir kalite eksikliği var.

“90 DAKİKA BİREBİR OYNAMAK KOLAY DEĞİL”
1-0’ı yakalamış bir Galatasaray var. Tempo ikinci yarı ister istemez düşüyor. 90 dakikayı tıpkı oynamak çok kolay değildir. Bilhassa de amaçsız bir ekipseniz. Galatasaray 1-0’ı aldım işimi gördüm dedi. Bilerek vites düşürme değil fakat başlarda biraz vites düştüğü için daha çok oyun gayesi olan Altay bu üstünlüğü sağladı.

“İŞİ GÖRME BAKIŞ AÇISI VAR”
Bana olmayan oyuncuları sormayın bir karşılık değildir. Olmadığı için aslında soruyoruz. Takımda olsa sorulmaz esasen. Torrent şöyle düşünüyor. ‘Ben 13’te aldım. 7-8’de bitirirsem buradan aldım buraya getirdim’ demek için kadroyu seçiyor. İşi görmek bakış açısı var. Bence Galatasaray’ın geleceğe dönük bakması lazım.

“OYUNCUYU KAZANMALI”
Yalnızca oyunu kazanmak için değil, oyuncuyu kazanmak için de bakabilirsin. Bu dört haftalık periyot o denli bir periyot. Sayın Torrent çok farklı yaklaşıyor.

“BURUK TOPLULUK’TA SEVİLEN BİR İSİM”

Okan Buruk, çok değerli kazanımlar yaptı. Akhisar’la kupayı aldı. Başakşehir’le de şampiyon oldu. Futbol topluluğunda sevilen bir şahsiyettir. Yerli bir teknik adam olarak Okan Buruk’a gidilmesini çok doğal buluyorum lakin sayın Hamamcıoğlu Alman ekolünü düşündüğü için Farke’yi düşünüyor olabilir. Okan Buruk çok başarısız değildi Başakşehir’de.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Metin Tekin açıkladı: Okan Buruk ve Galatasaray… için yorumda bulun

    Metin Tekin açıkladı: Okan Buruk ve Galatasaray… için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Metin Tekin açıkladı: Okan Buruk ve Galatasaray… için ilk yorumu yapabilirsin.