Mihriban-Özer Hurmacı ortasında sular durulmuyor! Mahpus istemiyle yargılanacaklar

Almanya’da doğup büyüyen Mihriban Hurmacı, eşi Özer Hurmacı’nın cep telefonunda gördüğü bayan fotoğrafları ve iletiler yüzünden ortalarında tartışma çıktığını, tartışma sonrasında eşinin kendisine şiddet uyguladığını tez etmişti.

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nca hazırlanan iddianamede, birbirlerinden karşılıklı şikayetçi olan Özer Hurmacı ve Mihriban Hurmacı “müşteki-şüpheli” sıfatıyla yer aldı.

İddianamede, taraflar ortasında 3 Şubat akşamı geç saatlerde kıskançık nedeniyle ortalarında tartışma çıktığı, Özer Hurmacı’nın “Seni gebertirim” diyerek tehditte bulunduğu, Mihriban Hurmacı’nın da küfür edip “Seni bitireceğim” diyerek hakaret ve tehditte bulunduğu belirtildi. Tarafların birbirlerini karşılıklı olarak tekme, tokat ve yumruklarla hafif nitelikte yaraladıkları kaydedildi.

Mihriban Hurmacı’nın “Eşe karşı kolay yaralama”, “Hakaret” ve “Tehdit” hatalarından 1 yıl 3 aydan 5 yıl 6 aya kadar mahpusu istendi. Özer Hurmacı hakkında ise “Eşe karşı kolay yaralama” ve “Tehdit” cürmünden 1 yıldan 3 yıl 6 aya kadar mahpus istendi. İddianame kabul edilirse taraflar, İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak.

Öte yandan taraflar birbirlerine karşı olarak müdafaa kararları aldırmıştı. Mahkemeye başvuran Mihriban Hurmacı, eşinin kendisine ve çocuklarına yaklaşmaması için bir ay mühletle muhafaza kararı aldırmıştı.

Özer Hurmacı ise bir aylık müdafaa kararının ihlal edildiği argümanıyla Mihriban Hurmacı hakkında zorlama mahpusu talebinde bulundu. Avukatları Esennur Ezgi ve Selim Erbağcı aracılığıyla İstanbul Aile Mahkemesine başvuran Özer Hurmacı’nın talebi, 11 Şubat’ta kabul edildi.

Mahkeme, Mihriban Hurmacı hakkında “Şiddet tehdidi, hakaret, aşağılama yahut küçük düşürmeyi içeren kelam ve davranışlarda bulunmamasına” ve “iletişim araçlarıyla rahatsız etmemesine” ait kararları ihlal ettiği gerekçesiyle üç gün zorlama mahpusu uygulanmasına karar verdi.

Karar katılaşırsa Mihriban Hurmacı, üç gün cezaevine girecek. Lakin üç çocuk annesi Mihriban Hurmacı’nın iki hafta içinde karara itiraz hakkı bulunuyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Mihriban-Özer Hurmacı ortasında sular durulmuyor! Mahpus istemiyle yargılanacaklar için yorumda bulun

    Mihriban-Özer Hurmacı ortasında sular durulmuyor! Mahpus istemiyle yargılanacaklar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Mihriban-Özer Hurmacı ortasında sular durulmuyor! Mahpus istemiyle yargılanacaklar için ilk yorumu yapabilirsin.