Milletlerarası Kayak Federasyonu, Rusya’da yapılacak yarışları iptal etti

Milletlerarası Kayak Federasyonu (FIS), 2021-2022 döneminde Rusya’da yapılması planlanan karşılaşmaların durumunun konuşması üzerine bugün toplandı. Toplantı sonrası tüm iştirakçilerin güvenliği ve Dünya Kupası’nın bütünlüğünü korumak ismine, Rusya’da yapılması planlanan ve takvimde yer alan Dünya Kupası etkinliklerinin iptal edileceği yahut öteki bir yere alınacağı açıklandı.

Milletlerarası Kayak Federasyonu, karşılaşmaların konut sahibi ve tarihlerini ileriki günlerde açıklayacak. Kurul oybirliğiyle, Memleketler arası Federasyonlar için IOC tavsiyeleri doğrultusunda, tüm Rus atletlerin Memleketler arası Kayak Federasyonu müsabakalarına katılmaya devam edebileceğine karar verdi. Atletler, merasimler de dahil olmak üzere tüm resmi yarışlarda atletler Rusya ülkesi ismi altında müsabakaya devam edecek.

Takvimde yer alan tertipler şöyle:

FIS Kayaklı Koşu Dünya Kupası – 25-27 Şubat, Sunny Valley (RUS)
FIS Aerials Dünya Kupası – 26-27 Şubat, Yaroslavl (RUS)
FIS Aerials Dünya Kupası – 5 Mart, Moskova (RUS)
FIS Bayanlar Kayakla Atlama Dünya Kupası – 18 -20 Mart, Nizhny Tagil (RUS)
FIS Bayanlar Kayakla Atlama Dünya Kupası – 25-27 Mart Chaikovsky (RUS)
FIS Kros Dünya Kupası – 18-20 Mart, Tümen (RUS)

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Milletlerarası Kayak Federasyonu, Rusya’da yapılacak yarışları iptal etti için yorumda bulun

    Milletlerarası Kayak Federasyonu, Rusya’da yapılacak yarışları iptal etti için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Milletlerarası Kayak Federasyonu, Rusya’da yapılacak yarışları iptal etti için ilk yorumu yapabilirsin.