Milli sporcular, Tokyo 2020 için yola çıktı! Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Bakan Kasapoğlu’ndan başarı dileği

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın açıklamaları şu biçimde:

Atletler bu türlü konuşmaları çok sevmez. Aksiyon istersiniz. 32. yaz olimpiyat oyunlarına katılacak atletlerimizi Tokyo’ya uğurlamak için burada olmakdan çok memnunum. Sizlerle tanışmış olmaktan, sizleri bu türlü hoş bir seyahate uğurluyor olmaktan çok memnunum. Cumhurbaşkanımız ismine buradayım. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın hepinize farklı başka selamını ve muvaffakiyet dileklerini iletiyorum.

Olimpiyat tarihinde iz bırakmak için seyahatiniz artık başlıyor. 2 yılı aşkın vakittir güçlü hazırlık sürecini geride bıraktınız. 108 başka muvaffakiyet öyküsü. 84 milyon milletimizi olimpiyatlarda temsil edeceksiniz. Team Türkiye, Tek Türkiye olacak. Hepiniz şimdiden gurur kaynağımızsınız. Siz ringe çıktığınızda, piste çıktığınızda yüreklerimiz sizinle atacak. Yarıştığınız 18 farklı kısımda vereceğiniz çabaları ekranlarımızın başında dualarla izleyeceğiz. Birinci defa kota aldığımız kısımlarda heyecanımız daha farklı. Yarışmalarınızda bayrağımızı en hoş formda temsil etmeniz ve kürsüde en üst noktaya çıkmanız bizim en büyük dileğimiz. Siz aşkla koşan bir milletin fertlerisiniz. Siz daha dün 5. yılını geçirdiğimiz 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü’nde olduğu üzere istikbalina sahip çıkan milletin gençlerisiniz. Türk bayraklı kıyafeti giyince sizlere inanan milyonları aklınızdan çıkarmayacağınızı biliyorum. Sizleri seviyoruz, sizler bizim gururumuzsunuz. Nasıl heyecanla uğurluyorsak, tıpkı heyecanla da sizleri uğurlayacağız. Muvaffakiyetinizin yanı sıra Fair Play ruhunuzla da bizleri gururlandıracağınızı biliyoruz. Elde edeceğiniz başarılarla kaç gençlere örnek olacaksınız. Ülkemizi yarınlara siz gençlerimiz taşıyacak. Cumhurbaşkanımız önderliğinde spor altyapısını geliştirmeye devam edeceğiz. Sizleri her mevzuda destekleyen Gençlik ve Spor Bakanı’mız ve bakanlık çalışanlarımız olmak üzere, bütün federasyonlarımıza, ailelerinize teşekkür ederim.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun açıklamaları şu halde:

Atletlerimiz bu süreçte ülkemizi ve milletimizi gururlandırdığı üzere gençlerimize örnek de oldular. Siz bizim gönüllerimizin şampiyonusunuz. Gönüllerimizin altın madalyası sizin. İnanıyorum ki Tokyo’da bizleri gururlandıuracaksınız. Her şey hayal etmekle ve inanmakla başlar. Sportmencve çaba vermek, uğraş ve alınteriyle yarışmak kıymetlidir. Bizim atletlerimiz her vakit en hoş temsili gerç.ekleştirmiştir. Sizlerin koyduğu gayeler milyonlarca gencimize umut oluyor. Ay-yıldızlı bayrağımıza ve bu aziz millete en hoş halde temsil edeceğinize inanıyoruz. Büyük başarılarla, tanım edilemeyecek anılarla ülkemize dönmenizi diliyoruz. Sizleri yetiştiren aileleri, antrenörlerinizi tebrik ediyorum.

Sayın Cumhurbaşkanımızın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığından bu yana spora ve atlete verdiği takviye her geçen yıl meyvelerini veriyor. Amaçlarımıza olimpiyat sonrasında da üstlere koymaya devam edeceğiz. Tüm süreçlerde emeği ve katkısı olan herkese teşekkür ediyorum. Bugün bizimle olan Cumhurbaşkanı Yardımcımız Fuat Oktay’a da teşekkür ediyorum. Muvaffakiyetler diliyorum, Allah yar ve yardımcınız olsun.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Milli sporcular, Tokyo 2020 için yola çıktı! Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Bakan Kasapoğlu’ndan başarı dileği için yorumda bulun

    Milli sporcular, Tokyo 2020 için yola çıktı! Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Bakan Kasapoğlu’ndan başarı dileği için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Milli sporcular, Tokyo 2020 için yola çıktı! Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Bakan Kasapoğlu’ndan başarı dileği için ilk yorumu yapabilirsin.