Milli sporcular yarın Tokyo’da sahneye çıkıyor

Japonya’nın başşehri Tokyo’da düzenlenen 32. Yaz Olimpiyat Oyunları’nda Türk atletler, madalya çabası verecek.

Atıcılıkta 10 metre havalı tabancı kategorisinde yarın eleme ve final uğraşı yapılacak. Türkiye ismine İsmail Keleş ve Yusuf Dikeç, bu kategoride Türkiye ismine muvaffakiyet kovalayacak. Asaka Shooting Range’deki yarışlar, TSİ 07.00’de başlayacak.

Oyunlarda Türkiye ismine sahne alacak iki isim ise bisiklet branşında Ahmet Örken ile Onur Balkan olacak. Fuji International Speedway’deki yol yarışında gayret verecek iki ismin yarışı, TSİ 05.00’te start alacak.

Boksta son 32 tıp çabasında 69 kiloda Necat Ekinci, Kokugikan Arena’da ringe çıkacak. Necat Ekinci, TSİ 07.15’te’teki müsabakada Belaruslu Aliaksandr Radzionau ile karşı karşıya gelecek.

Türk atletler, artistik cimnastik erkekler elemesinde de yarın Ferhat Arıcan, İbrahim ÇolakAhmet Başkan, Adem Asil sahne alacak. Ariake Gymnastics Centre’deki uğraş TSİ 13.30’da başlayacak.

Judoda ise 48 kiloda Gülkader Şentürk ve 60 kiloda Mihraç Akkuş, TSİ 05.00’de madalya için mindere çıkacak. Nippon Budokan’daki karşılaşmalarda Gülkader Şentürk, son 32 cinsinde İspanyol Julia Figueroa ile karşılaşacak. Mihraç Akkuş da tıpkı çeşitte Butanlı rakibi Ngawang Namgyel karşısında tıp arayacak.

Okçulukta Mete Gazoz ve Yasemin Ecem Anagöz, karışık grup gayretine çıkacak. Yumenoshima Final Field’deki karşılaşmalar, TSİ 04.46’da başlayacak.

Oyunlarda madalya gayretine çıkacak bir öteki Türk atlet ise tekvandoda Rukiye Yıldırım olacak. 49 kiloda Türkiye’yi temsil eden Rukiye Yıldırım, Makuhari Messe Hall A’da TSİ 07.30’da Mısırlı Nour Abdelsalam ile son 16 tipinde gayret edecek.

Tokyo 2020 akşam seansında ulusal yüzücüler Emre Sakçı ve Berkay Ömer Öğretir, 100 metre kurbağalamada seçmelere katılacak. TSİ 14.37’teki yarışlar, Tokyo Aquatics Centre’da yapılacak.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Milli sporcular yarın Tokyo’da sahneye çıkıyor için yorumda bulun

    Milli sporcular yarın Tokyo’da sahneye çıkıyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Milli sporcular yarın Tokyo’da sahneye çıkıyor için ilk yorumu yapabilirsin.