Milli voleybolcu Meliha İsmailoğlu: ‘Olimpiyat en yüksek mertebe’

Ulusal voleybolcu Meliha İsmailoğlu, 2020 Tokyo Olimpiyatları öncesi Demirören Haber Ajansı’na özel açıklamalarda bulundu. İsmailoğlu, “Pandemi bizi biraz sarstı. Biraz daha erkenden toplanabilseydik sistemimiz daha erken oturmuş olurdu. Zira dönemde herkes farklı sistemlerde oynadı. Elimizdeki vakti verimli kullandık ve şu an hazırız” diye konuştu.

“TOKYO’YA HEYECANLI BİR FORMDA GİDİYORUZ”

Olimpiyat öncesi katıldıkları turnuva hakkında konuşan Meliha İsmailoğlu, “Milletler Ligi çok hoş bir hazırlık turnuvası oldu. Beklemediğimiz kadar ağır bir turnuva oldu lakin kendi grubumuzun eksikliklerini ve artılarını görmek açısında keyifli ve âlâ oldu. 3’üncülükle döndüğümüz için sahiden memnunuz. Madalya ile dönmek kıymetliydi. Kamp içindeki çalışmalarımızda turnuvadaki yanlışlarımızı tespit ettik. Pek verimli geçti. Herkes çok motiveydi ve çok çalıştı. Sabah akşam uzun idmanlarımız oldu. Tokyo’ya heyecanlı bir halde gidiyoruz. Umarım en hoş gayretimizi orada gösteririz” dedi.

“ELİMİZDEKİ VAKTİ VERİMLİ KULLANDIK VE ŞU AN HAZIRIZ”

Pandemiden ötürü 1,5 sene boyunca bir ortaya gelemediklerini belirten İsmailoğlu, “Geçen sene olimpiyat elemesini oynadıktan sonra direkt gitmek istedik. O heyecanı devam ettirip başarılarımızı göstermek istedik lakin maalesef pandemiden ötürü olmadı. Uzun bir süreç oldu lakin grubumuz yeniden de hazır. Biraz daha erkenden toplanabilseydik sistemimiz daha erken oturmuş olurdu. Zira dönemde herkes farklı sistemlerde oynadı. Elimizdeki vakti verimli kullandık ve şu an hazırız” tabirlerini kullandı. 

“ÖNCELİKLİ MAKSADIMIZ KÜMEDEN ÇIKMAK”

Olimpiyatlarda öncelikli amaçlarının kümelerden çıkmak olduğunu söyleyen ulusal voleybolcu, “Olimpiyatlar, daha evvel katılmadığımız bir turnuva. Mesleğimizde gidebileceğimiz en yüksek mertebe. Elbette çok kuvvetli bir gruptayız. Öbür küme da çok güç. Sonuçta dünyanın en güzel grupları oraya gidiyor. Herkes uğraş edecektir ve en düzgün oyununu ortaya koymaya çalışacaktır. Öncelikli gayemiz kümeden çıkmak. Sonrasına da bakacağız” diye konuştu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Milli voleybolcu Meliha İsmailoğlu: ‘Olimpiyat en yüksek mertebe’ için yorumda bulun

    Milli voleybolcu Meliha İsmailoğlu: ‘Olimpiyat en yüksek mertebe’ için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Milli voleybolcu Meliha İsmailoğlu: ‘Olimpiyat en yüksek mertebe’ için ilk yorumu yapabilirsin.