Munir Mohamedi’nin hedefi Hatayspor’la Avrupa’ya gitmek

Fas Ulusal Ekip oyuncusu da olan 32 yaşındaki Munir Mohamedi, Erzurum’un Palandöken Dağı eteklerindeki Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nde AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçen dönem Muhteşem Lig’de oynamanın hem Hatayspor hem birtakım futbolcular hem de kendisi için bir birinci olduğunu söyledi.

Geçen dönem âlâ maçlar çıkardıklarını tabir eden Mohamedi, “Kimse de bizden bu türlü bir dönem beklemiyordu. Hatayspor taraftarının da bu dönemden çok umutlu olduğunu düşünüyorum. İnşallah gelecek dönem üstüne koyarak geçen yıldan daha yeterli bir yerde bitiririz.” dedi.

Mohamedi, ekipte kendini çok rahat hissettiği için başarılı olduğunu belirterek, bir futbolcu için alandaki çaba kadar kulüpteki arkadaş münasebetlerinin de değerli olduğunu lisana getirdi.

Kulüpte uygun münasebetlerin oluşmasının performansını çok yükselttiğini anlatan Mohamedi, “Umarım ki bu sene de seviyeyi daha da yükseğe çıkarır, daha başarılı oluruz. Geçen sene beklentimden daha âlâ bir dönem oldu ve daima bir arada bir aile olup gelecek dönemi en âlâ halde bitirmek istiyoruz.” tabirlerini kullandı.

“TÜRKİYE’DE KENDİMİ KONUTUMDA ÜZERE HİSSETTİM”

Mohamedi, Türkiye’ye gelmeden evvel daima İspanya’da oynadığı için Harika Lig’i çok bilmediğini tabir ederek, Türkiye liginin çok kaliteli olduğunu vurguladı.

Üstün Lig’i çok sevdiğini lisana getiren Mohamedi, şöyle konuştu:

“Türkiye’de olmaktan çok memnunum, kendimi konutumda üzere hissettim. İspanya ve Türkiye ortasında farklı bir futbol kültürü ve anlayışı var. İspanya’da daha kaliteli oyuncular oluyor fakat Türkiye ligine geldiğimde İspanya liginden çok farklı olduğunu görmedim. Hatta şunu söyleyebilirim ki bütün Türkiye liglerinde herkesin kendisini geliştirmesi ve daha âlâ oynayıp ligi daha da üst çıkarmaları mümkün olabilir. Zira o kaliteyi Türkiye liginde görüyorum. Birinci geldiğimde çok farklı hisler hissettim. Zira dünya kupasında, Avrupa kupalarında ve İspanya Ligi’nde oynadım ve farklı bir lige geliyordum. Doğal ki farklılıklar var ve bu farklılıkları gidermek için Türkiye’deki oyuncuların ve idarenin Avrupa’da kendisini en üst düzeye çıkarması için daima çalışması lazım.”

Grupta kaliteli oyuncuların bulunduğuna işaret eden Mohamedi, başarılı olabilmenin yolunun kenetlenmekten ve aile olabilmekten geçtiğini belirtti.

Mohamedi, “Hatayspor bir alt ligden bir üst lige çıkan bir kadroydu. Kimsenin bu türlü bir amacı yoktu. Türkiye’de de kimse bu türlü bir muvaffakiyet beklemiyordu. Bizim de gayemiz ligde daima kalmak, başarılı olmak ve alt lige düşmemekti fakat bizde o kadar kaliteli oyuncu ve teknik takım var ki bunu başarabileceğimizi herkese gösterdik. Umarım ki birebir formda çalışıp devam edebiliriz. Avrupa’ya gitmeyi istiyoruz ve bunu Türkiye’ye göstermek istiyoruz. Daima Avrupa’ya giden grup yaratmak ve daima Hatayspor’un konuşulmasını istiyoruz. Gayemiz bu.” değerlendirmesinde bulundu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Munir Mohamedi’nin hedefi Hatayspor’la Avrupa’ya gitmek için yorumda bulun

    Munir Mohamedi’nin hedefi Hatayspor’la Avrupa’ya gitmek için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Munir Mohamedi’nin hedefi Hatayspor’la Avrupa’ya gitmek için ilk yorumu yapabilirsin.