Naim Süleymanoğlu vefatının 4. yılında kabri başında anıldı

Dünya ve Türk halter tarihinde unutulmaz isimler ortasında yer alan olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu Naim Süleymanoğlu, vefatının 4. yılında kabri başında anıldı.

Edirnekapı Mezarlığı’ndaki kabri başında gerçekleştirilen merasime, Türkiye Halter Federasyonu Lideri Talat Ünlü, Avcılar Belediye Lideri Turan Hançerli ve eski ulusal halterci Halil Keyifli ile sevenleri katıldı.

Okunan Kuran-ı Kerim’in akabinde İstiklal Marşı ile başlayan merasimde Naim Süleymanoğlu için iletiler paylaşıldı.

Genç atletlerin da yer aldığı merasimde AA muhabirine açıklamada bulunan Talat Ünlü, şunları kaydetti:

“Naim Süleymanoğlu büyük bir atletti ancak bu büyük sporculuğunun yanında yalnızca Türkiye’ye mal olmuş bir atlet değildi. Naim Süleymanoğlu dünya halterine ismini altın harflerle yazdırmış bir kişidir. Naim Süleymanoğlu yalnızca spordaki başarılarıyla gündeme gelmemiştir. Dünya, Bulgaristan’daki Türklere yapılan zulmü görmüş, duymuştur. Naim buradaki soydaşlarımızın nefesi, umudu olmuş bir insandır ve tüm dünyaya bunu duyuran isimdir. Naim’i sözlerle, cümlelerle tanım etmek mümkün değildir. Muvaffakiyetlerini esasen kimse tartışmıyor, çok büyük ve kıymetli bir değerimizdi. Yeri cennet olsun.”

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Naim Süleymanoğlu vefatının 4. yılında kabri başında anıldı için yorumda bulun

    Naim Süleymanoğlu vefatının 4. yılında kabri başında anıldı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Naim Süleymanoğlu vefatının 4. yılında kabri başında anıldı için ilk yorumu yapabilirsin.