Nevra Serezli: ‘5-10 kısım sonra kalkar’ dedim, beş sene oynadık!

Hala sahnede olduğu için çok memnun olduğunu belirten Nevra Serezli, “Sahneye çıkıp, seyirciyle tepki halinde olunca, sonunda da alkışını alınca çok keyifli oluyorum. Bizler alkış için yaşarız . Boşa gitmemiş bir ömür diye düşünüyorum. Çocukluk hayalim daima oyuncu olmaktı. Diğer hiçbir şeyi düşünememiştim ilkokuldan itibaren. ‘Yeniden dünyaya gelsem sanki öbür meslek seçer miydim?’ diye ortada bir düşündüğüm olmuştur. Düşünürüm ve yeniden oyuncu olmak isterdim” dedi.

“EGOMUZ YÜKSEK DEĞİLDİ”
Eşi Metin Serezli ile uzun yıllar süren evliliklerinde karşılıklı olarak daima anlayışlı olduklarını lisana getiren sanatçı, “Bizim egomuz yüksek değildi. ‘Ben ön plandayım, ben güzelim, sen güzelsin, sen rejisörsün, ben reji yapmadım’ demezdik. Birbirimizi daima destekledik” tabirlerini kullandı.

Çocukları ve torunlarıyla aşk münasebeti yaşadıklarını söyleyen Nevra Serezli, “Hani nasıl birinci aşık olduğun vakit onu gördüğünde için pırpır eder. Bende de o denli. Bodrum’da uzun müddet kalıyorum. Meskene yaklaşırken torunlara geleceğim, onları göreceğim diye titremeye başlıyorum” biçiminde konuştu.

‘DUDU’ İTİRAFI
Birçok dizide rol almasına karşın ‘Sihirli Annem’deki ‘Dudu’ karakterinin ön plana çıktığını söyleyen Nevra Serezli, o rolü birinci başta oynamak istemediğini belirtti: Ben oynamak istemedim. ‘Bu rol hiç bana nazaran değil’ diye düşündüm. ‘Niye berbat bayanı oynayayım?’ dedim. Büyüler yapıyor, berbatlıklar yapıyor. ‘Ee zati 5-10 kısım sonra kalkar’ dedim. Beş sene oynadık. Hala da gerimden ‘Dudu Teyze’ derler.

Şu anda “Ağaçlar Ayakta Ölür’ oyunuyla sahnede olan Serezli, “Bir sinema projesi var. Metin Akpınar’la birlikte oynayacağız. Çok keyifli olacağına inanıyorum. Bu türlü işler çıkınca insan tekrar hayat buluyor. Kendine geliyor. Boşuna durmadım diye düşünüyorsun” dedi.

“BİR DE KABİLİYETLİYSE HARİKA”
Genç oyuncularla ilgili de açıklamalarda bulunan Nevra Serezli, “Haldun Dormen ‘Çok düzgün oyuncu olmayabilir fakat kulisi yeterliyse işimize yarayabilir bu oyuncu’ kederi. Mesleğimin birinci günlerden beri bunu aklımda tuttum. Kendi tiyatromuzda, etraf tiyatrosu olduğu vakit da tıpkı şeyleri düşündüm. Setlerde ve bana gelen projelerde bile tıpkı şeyi düşünüyorum. Nasıl bir karakter ve oynadığı bir evvelki role bakmıyorum açıkçası. Etraftan soruşturup nasıl, geç geliyor mu, kapris ve şımarıklık yapıyor mu, dedikodu yapıyor mu, ortamı bozuyor mu, nasıl bir bayan, nasıl bir erkek, nasıl biri diye merak ediyorum. ‘Disiplinlidir’ dediklerinde hoşuma gidiyor. Bir de üstüne kabiliyetli ise şahane. Gençler artık güzeller, kabiliyetliler. Bütün seyrettiğim projelerde beni iten, ‘ay ne kadar berbat oyuncu’ dediğim hakikaten çıkmıyor. Tabi çok ince ayrıntılarda yanılgılar bulduğum olabilir. Rejiler de güzelleşti, ışık düzgünleşti. Bence senaryoda yanılgılar olabiliyor. Çok klasikleşmiş senaryolarda artık karton karakterler görmekten sıkıldık” açıklamasını yaptı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Nevra Serezli: ‘5-10 kısım sonra kalkar’ dedim, beş sene oynadık! için yorumda bulun

    Nevra Serezli: ‘5-10 kısım sonra kalkar’ dedim, beş sene oynadık! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Nevra Serezli: ‘5-10 kısım sonra kalkar’ dedim, beş sene oynadık! için ilk yorumu yapabilirsin.