‘O Ses Almanya’ya damga vuran Zeynep Avcı’dan Sıla ile düet muştusu

Almanya’da yayınlanan ‘The Voice of Germany’ müsabakasında birinci cinste söylediği ‘Yalan’ müziği ile büyük beğeni toplayan Türk yarışmacı Zeynep Avcı, geçtiğimiz akşam Serdar Ortaç’la birlikte sahne aldı. Avcı, sahne öncesi muhabirlerin sorularını yanıtladı.

MÜSABAKAYLA ALAKALI KONUŞTU

Katıldığı yarışla ilgili sorulara Avcı, “Benim için çok hoş geçti. Alışılmış ki bu türlü bir izdihamla karşılaşacağımı düşünmedim. Türkçe bilmeyenler için bu türlü duygusal manada yüreklere dokunabilmek başka bir keyif, farklı bir gururdu benim için” karşılığını verdi.

SILA İLE DÜET SÜRPRİZİ

Zeynep Avcı, “Orada Sıla Hanım’ın konserine davet edildim, hoş bir düetimiz oldu. Buradan da onunla birlikte çalışacağımıza dair açıklamamızı yapabiliriz. Kendisinin bana vermiş olduğu birinci single çalışmam çok yakında piyasaya girecek. Onun memnunluğu ve hevesini yaşıyorum” kelamlarıyla, yeni projesini açıkladı.

Basın mensuplarının, “Sıla’nın haricinde çalışmak istediğiniz diğer bir sanatçı var mı?” sorusuna da yanıt veren Zeynep Avcı, şu tabirleri kullandı:

“TAN TAŞÇI KONSERİNE KONUK OLMAK İSTERİM”

“Sıla ve Sezen Aksu en kıymetli isimlerdi, benim için büyük bir baht oldu. O nedenle şu an yalnızca Sıla Hanım’la çalışmanın keyfini yaşıyorum. İlerleyen vakitlerde natürel ki de hislerine güvendiğim çok hoş isimler olacaktır. Mesela Tan Bey’in konserine konuk olmak isterim. Benim için çok özel, yüreğine çok hürmet duyduğum bir isim. Benim için bütün müzikleri benim için başka hoş.”

“20 YILDIR HER ŞEYİ OKUDUM”

Batı müziği eğitimi aldığını lisana getiren Avcı, “Sahne hayatım boyunca 20 yıldır her şeyi okudum, okumaya da çaba gösteriyorum lakin gönlüm birazcık fantezi poptan yana diyebilirim. Ortaya biraz rock da katıyoruz. Hepsine biraz kendi hissimi katınca ortaya bir şeyler çıkıyor” biçiminde konuştu.

Röportajın sonuna gerçek ise milletlerarası sürpriz gelebileceğini belirten Zeynep Avcı, “Yeni projeler için görüşmeler var” diyerek konuşmasını noktaladı.

‘YALAN’ MÜZİĞİYLE BÜYÜK SES GETİRDİ

Almanya’da yaşayan Türk kökenli müzisyen Zeynep Avcı’nın, ‘The Voice of Germany’ müsabakasındaki sahne performansı hem Almanya’da hem Türkiye’de günlerce konuşulmuştu.

‘KIYAMAM’I SÖYLEDİ

Birinci cinste Tan Taşçı’nın ‘Yalan’ isimli müziğini seslendiren Avcı, herkesi kendine hayran bırakmıştı. İkinci cinste Zerrin Özer’in ‘Kıyamam’ isimli müziğini seslendiren Avcı, ayakta alkışlanmış ve çeyrek finale kalmayı başarmıştı. Fakat Avcı, bu tıpta elenmişti.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. ‘O Ses Almanya’ya damga vuran Zeynep Avcı’dan Sıla ile düet muştusu için yorumda bulun

    ‘O Ses Almanya’ya damga vuran Zeynep Avcı’dan Sıla ile düet muştusu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ‘O Ses Almanya’ya damga vuran Zeynep Avcı’dan Sıla ile düet muştusu için ilk yorumu yapabilirsin.