Olimpiyat tarihinde ilginç olay! Maratonda arabaya binen akıllı atlet

1900 Paris Olimpiyatları’nda, kazanan atletlere madalya yerine tablo armağan edildi. Fransızlar tabloların, madalyadan daha pahalı olduğunu savundu.

ÖRDEKLER İÇİN…

1928 yılındaki Amsterdam Olimpiyatları’nda, Avustralyalı kürekçi Henry Pearce, çeyrek finalde yarışırken kayığını durdurarak, ırmaktan geçmekte olan ördek sürüsüne yol verdi. Pearce duraksamasına rağmen, altın madalyayı ülkesine götürmeyi başardı. 

1904 yılında Amerikalı maraton koşucusu Fred Lorz, St. Louis’deki oyunlarda yarışın büyük bir kısmını otomobile binerek tamamladığı ortaya çıkınca diskalifiye oldu.

Tarzan sinemalarıyla bilinen ABD’li aktör Johnny Weismuller, 1924 ve 1928 olimpiyat oyunlarında yüzmede toplam beş altın madalya kazandı.

GERÇEK GÜVERCİN

Uçan amaç atıcılığında, 1900 yılındaki olimpiyat oyunlarında kilden güvercin yerine gerçek güvercinler kullanıldı ve karşılaşmalarda 300 güvercin telef edildi.

Çabucak gel, 7 farklı oyun seçeneğiyle

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Olimpiyat tarihinde ilginç olay! Maratonda arabaya binen akıllı atlet için yorumda bulun

    Olimpiyat tarihinde ilginç olay! Maratonda arabaya binen akıllı atlet için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Olimpiyat tarihinde ilginç olay! Maratonda arabaya binen akıllı atlet için ilk yorumu yapabilirsin.