Omar Elabdellaoui, The Guardian’a konuştu: ‘Uyumaya yürek edemedim’

Galatasaray’ın lisansını yine çıkardığı Norveçli futbolcusu Omar Elabdellaoui, İngiliz basınına özel bir röportaj verdi. Şanssız futbolcu geçtiğimiz yılın yılbaşı gecesinde meskeninde havai fişek patlamasıyla yaralanmış, akabinde hastaneye kaldırılmış, sonrasında gözünden operasyon geçirmişti.

The Guardian’da yer alan kelamlarında tecrübeli sağ bek yıl başı gecesi yaşadıklarını anlatırken “O an yalnızca gözümde bir şey olduğunu ve onu çıkarıp temizlemem gerektiğini düşündüm. Lakin sonra yüzümün büsbütün yandığını ve her şeyin karardığını hissettim” dedi.

Hastaneye kaldırılışı sonrası hakkında Omar şunları söyledi: “Durumu anlamaya çalışıyordum lakin bu kolay değildi. Barutun tesiriyle yüzüm yanmıştı. Beşerler için durumun vahametini tereddüt etmeden anlatmak zordu sanırım. Bir an doktora ‘Bana sadece gerçeği söyleyin, ne kadar makus olduğunu söyleyin’ dedim. Tabip da bana ‘Sol gözün çok berbat görünmüyor ancak sağ gözün, onu bilemiyoruz’ diye karşılık verdi. Söyleyiş stilinden yeterli durumda olmadığını anladım”.

Tekrar görme duyularının yerine gelmeye başladığı süreci de pahalandıran Galatasaraylı futbolcu “Uyumaya cüret edemedim. Sol gözümde birkaç günün akabinde biraz ışık belirir belirmez, karanlıktan korktuğumdan uyumaktan da korktum, gözlerimi kapatmaktan da korktum. Solumdan küçücük bir ışık gelse de, ışığı kaybetmekten korktuğum için orada olup olmadığını daima denetim ediyordum” diye konuştu.

Omar “İlk günlerde nitekim denetimim yoktu. Her şey karanlıktı. Gece mi gündüz mü olduğunu fark edemiyordum. Vakit konu dışı hale gelmişti” dedi.
Tabipler yaralanmayla ilgili kıymetlendirme yaparken, oyuncunun futbol mesleğinin bitme tehlikesiyle de karşı karşıya olunduğuna vurgu yapılan haberde bu süreçle ilgili futbolcunun “Bir çok insan, bir çok çıkan ses vardı. Göremiyor ancak her şeyi duyuyorsanız, sesler çok daha gürültülü bir hale geliyor” tabirlerine yer verildi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Omar Elabdellaoui, The Guardian’a konuştu: ‘Uyumaya yürek edemedim’ için yorumda bulun

    Omar Elabdellaoui, The Guardian’a konuştu: ‘Uyumaya yürek edemedim’ için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Omar Elabdellaoui, The Guardian’a konuştu: ‘Uyumaya yürek edemedim’ için ilk yorumu yapabilirsin.