Ömer Erdoğan: Zahmetli süreçte kıymetli bir galibiyet

Muhteşem Lig’in 25. hafta maçında konutunda karşılaştığı Göztepe’yi 2-1 mağlup eden Hatayspor’da teknik yönetici Ömer Erdoğan, çaba sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Erdoğan, maçın genelinde alanda birinci dakikadan itibaren çok organize futbol oynayan bir Hatayspor olduğunu belirterek, “Önemli bir devirde kıymetli bir galibiyet. Problemli bir süreçten geçiyorduk. Bugün maçın zorluk derecesini biliyorduk. Rakibimiz Göztepe son 5 maçta oynadığı futbolla ve aldığı 4 galibiyetle ve en son hafta içi oynadığı kupa maçında da ne kadar çıkışta olan bir grup olduğunu zati biliyorduk. Tedbirlerimizi alırken Göztepe’nin bilhassa savunmadan çıkarken pas tercihinden fazla 3. Bölgeye Ndiaye oynayınca bugün de Di Santo’yu buluşturup hem ikinci topa çoğalıp, ikinci toplarla hamle yapmaya çalışan tıpkı vakitte da Halil üzere oyuncularını savunma gerisi koşularla buluşturup konum arayacaklarını biliyorduk. Tahlillerimizde de idmanlarımızda da buna yönelik çalışmalarımızı yaptık. Maalesef tam çalıştığımız ve oyuncularımızı uyardığımız halde Halil’in savunma ardı koşusunu düzgün savunamadık. Lakin onun dışında maçın geneline bakınca birinci dakikadan itibaren çok domino futbol oynayan bir Hatayspor vardı. Haklı bir 2-0 skor elde ettik. Devamında üçü ve dördü de bulabilirdik. Devre ortasında oyuncularımı 2-0’lık skorun tehlikeli olduğunu uyardım, hem de gol yediğiniz vakit saha içerisinde bir panik ortamı oluşuyor. Bunun en büyük nedenlerinden bir tanesi de son aldığımız yenilgilerden herkesin üzerinde bir galibiyet baskısı ve ister istemez bir gerilim vardı. Ne kadar oyuncularımıza rahat oynamalarını söylesek de oyuncularım galip gelmeyi çok istiyordu” formunda konuştu.

“Haklı bir galibiyet aldığımızı düşünüyorum”
Karşılaşmada skor 2-1 iken daha fazla gol bulabileceklerinin altını çizen Ömer Erdoğan, şu tabirlere yer verdi: “10- 15 dakika külfetli bir süreç yaşadık. Direkten dönen topu vardı Göztepe’nin. 1-2 tane de karambolden verdiğimiz konumlar vardı lakin haklı bir galibiyet aldığımızı düşünüyorum. Hem savunma manasında, hem atak manasında sahiden çok hakikat şeyleri yaptı oyuncularım. Çok kıymetli bir periyotta sorumluluk aldılar. Bugün de değerli bir galibiyet alıp biraz rahat bir nefes aldık. Önümüze daha yeterli bakacağımız bir ortam oluştu. Zira maçtan evvel söylediğim üzere bugün alacağımız 3 puan hem şu an bulunduğumuz pozisyonu muhafaza manasında değerli tıpkı vakitte alt kümeden biraz uzaklaşmamız gerekiyordu. Zira son haftalara girerken ister istemez çok farklı skorlar da oluşabilir ve hiç beklenmedik bir anda problemli bir sürece de girebilirdik. Onun için bugün 3 puanı alıp dediğim üzere önümüze daha rahat bir formda bakıp yeniden daha moralli, özgüvenli bir ortam oluşturmak istiyorduk. Bu galibiyetle de inşallah bunu elde ederiz. Tabi futbol bugün bu galibiyetin sevincini yaşayacağız. Yarından itibaren haftasonu Fenerbahçe maçı hazırlıklarına başlayacağız.”

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Ömer Erdoğan: Zahmetli süreçte kıymetli bir galibiyet için yorumda bulun

    Ömer Erdoğan: Zahmetli süreçte kıymetli bir galibiyet için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ömer Erdoğan: Zahmetli süreçte kıymetli bir galibiyet için ilk yorumu yapabilirsin.