Oppo telefonlar bellek genişletme özelliğiyle geliyor

Oppo, işletim sistemi arayüzü ColorOS’un 11.3 sürümüne güncellenmesiyle birlikte birtakım akıllı telefon modelleri için bellek (RAM) genişletme özelliği sunmaya başladı. Kullanıcıların bellek talebinin artması ya da en kuvvetli uygulamaların kullanılması durumunda sistem, dahili depolama kaynaklarından alan ayırarak akıllı telefonun modeline nazaran belleğe 1 GB’tan 5 GB’a kadar ekleme yapabiliyor.

Örneğin Reno5 ve Reno5 Lite modellerinde bulunan 8GB belleğe, gereksinim duyulduğu takdirde 5GB daha eklenebiliyor. Tıpkı halde A Serisi’nde bulunan A74 modelinin 4GB olan belleğine 3GB daha ekleme yapılabiliyor. ?

Yeni özellik sayesinde kullanıcılar çok sayıda şiddetli uygulama ve oyunu birebir anda performans kaybı olmadan kullanabiliyor. Bilhassa daha az kullanılabilir belleğe sahip modellerde RAM+ seçeneği, performansın iyileştirilmesinin bir sonucu olarak bellek parçalanmasını azaltıyor. 

Kullanıcılar, ‘Ayarlar’ menüsü altında ‘Telefon Hakkında’ kısmında RAM seçeneğini seçerek RAM yükseltme ayarını çarçabuk yapabiliyor. 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Oppo telefonlar bellek genişletme özelliğiyle geliyor için yorumda bulun

    Oppo telefonlar bellek genişletme özelliğiyle geliyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Oppo telefonlar bellek genişletme özelliğiyle geliyor için ilk yorumu yapabilirsin.