Orhan Ak’tan Abdülkadir Ömür açıklaması! ‘İşaret edince…’

Trabzonspor Yardımcı Antrenörü Orhan Ak, 1-1 berabere kaldıkları GZT Giresunspor maçının akabinde yaptığı açıklamada, oyunun birinci kısmında etkisiz kaldıklarını belirterek, “Maçtan evvel düşündüğümüz maçın çok sıkıntı geçeceğiydi. Birinci 45 dakika bunu çok net hissettik. Birinci yarı hedefsiz bir pas oyunu oynadık. Planlarımızda topa sahip olmak vardı. Rakibi mümkün olduğunca engelleyip Giresun’un kenar oyunundaki zaaflarını kullanmak istiyorduk. Zira Giresunspor rakibini topa vurduran bir kadro. Teorik olarak çok idman yaptık oyuncularla bu husus üzerinde. Birinci yarı büsbütün kabul edemeyeceğimiz bir oyun vardı. İkinci yarı ise coşkuyla planlarımızı daha düzgün sahneye koyarak daha tehditkar oynamaya başladık. Âlâ oynarken çok şanssız bir gol yedik. Geriye düşmemize karşın oyuna geri döndük. İstediğimiz tertipten golü attık. Daha sonra oyuna taraftarımızın dayanağıyla daha fazla yüklenmeye başladık. Son dakikada iki sefer üst üste gelen fırsatı değerlendiremedik. Futbol olasılıklar oyunu. Mukadderatımızda bu varmış. Kaybettiğimiz iki puan nedeniyle hüzünlüyüz lakin ikinci yarıdaki oyuna bir şey söyleyemeyiz. Pozisyonumuz itibariyle mutlu üzere gözüksek de daha çok çalışmamız lazım. İkinci yarıdaki oyun bizi az da olsa tatmin etti. Üzücü olan seyircimiz önünde kazanamamamız” biçiminde konuştu.

“Abdulkadir işaret edince değiştirmek zorunda kaldık”

Abdülkadir Ömür’ün sakatlanıp oyundan çıkmasıyla ilgili olarak ise “Sivasspor maçında ağrılarından ötürü çıkartmak zorunda kaldık. Dün ve bugün denediği vakit oyunda da olmak istedi ve biz de onunla başlamak istedik. Ama kendisi tekrar işaret edince değişmek zorunda kaldık. Hüseyin Türkmen de büsbütün teknik bir karar. Yediği sarı kart sonrası geçiş ekibine karşı oynadığımız için bu türlü bir atak yapmak zorunda kaldık. Bu tıp rakiplere karşı 10 kişi kalmamanız lazım” tabirlerini kullandı.

“Kaçırdığı penaltının üzerine tekrar denemesi Bakasetas’ın cesaretiydi”

Bakasetas’ın kaçırdığı penaltı atışıyla ilgili olarak da konuşan Ak, “Açıkçası bizde duran topları ve penaltıları Bakasetas kullanıyor. Bunla alakalı devamlı çalışan bir oyuncu. Tamamında birinci yarı dahil olmak üzere daima oyuna girmeye çalışan isim Bakasetas idi. Kaçırdığı penaltının üzerine tekrar denemesi onun cüretiydi. Kaleci Okan’ı tebrik etmek gerekiyor. Birtakım oyuncular vardır oyundan uzaklaşabilirler kimi oyuncular ise her fırsatta sorumluluk alırlar. Bence bu oyuncular değerlidir” diye konuştu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Orhan Ak’tan Abdülkadir Ömür açıklaması! ‘İşaret edince…’ için yorumda bulun

    Orhan Ak’tan Abdülkadir Ömür açıklaması! ‘İşaret edince…’ için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Orhan Ak’tan Abdülkadir Ömür açıklaması! ‘İşaret edince…’ için ilk yorumu yapabilirsin.