Orhan Gencabay muştuyu verdi: Herkes çok şaşıracak

Nişantaşı’nda görüntülenen Orhan Gencebay, Hande Yener ve Ece Seçkin konserlerinin iptal edilmesi ile ilgili soruya, “Bilmiyorum. Bilmediğim bir husus hakkında fikir yürütemem” cevabını verdi.

“DEVLETİMİ, VATANIMI ÇOK SEVİYORUM”

Röportaj yapmama kararı aldığını ve kelamlarının yanlış anlaşılmasından ötürü çok üzüldüğünü söyleyen sanatçı, şu tabirleri kullandı:

Gerçek olduğuna inandığınız bir şey söyleseniz bile birileri şahsi görüşüne nazaran bir yerlere çekiyor. Bunun için fikir beyan etmemeyi daha uygun görüyorum. Kimseye kırgınlığım yok. Ben devletimi, vatanımı çok seviyorum ve değerlerime son derece saygılıyım.

“BİRÇOK ARKADAŞIMA ÖRNEK OLDUM”

Daha evvel 32 sanatçı ile ‘Orhan Gencebay ile Bir Ömür’ isimli hürmet albümü yapan Gencebay, “Tekrar bu üslup bir çalışma olacak mı?” sorusu üzerine, “Bunu birinci yapan benim. Benden sonra birçok arkadaşımıza örnek oldum. Bu benim için başka bir memnunluk. Sağ olsun sanatçı arkadaşlarımız ile hoş işlere imza attık. Tekrar yapmayı düşünüyorum” dedi.

“ÇOK DEĞİŞİK ŞEYLER OLACAK”

Orhan Gencabay, genç sanatkarlardan çok tanıdığı olmadığını ancak hiç tanınmamış isimlerle albüm hazırlığı fikrinin olduğunu ve eski yapıtlarını bu isimlere seslendirerek onlara bir baht vermek istediğini söyledi. Yakın vakitte 3-4 ayda bir eser çıkarmayı planladığını, bunların içinde rap müziğin de olacağını lisana getiren usta sanatçı, “Çok değişik, çok hoş şeyler olacak. Herkes çok şaşıracak. Yakın vakitte başlıyoruz” biçiminde konuştu.

“TELİF HAKKI KONUSU ÇOK ÖNEMLİ”

Sanatkarların albüm çıkarmama konusuna da değinen Gencebay, “Şu anda verilen emeklerin karşılığı gereğince alınamıyor. Telif hakkı konusu halledilmezse sanatkarları maddi manevi düzgün günler beklemiyor. Bu mevzu en değerli konudur” açıklamasını yaptı.

“MANEVİ OLARAK ÇOK TORUNUM VAR”

“Gökhan Gencebay evlendi. Torun hasretiniz ne vakit sona erecek?” sorusunu ise 77 yaşındaki sanatçı, “Çocukları çok seviyorum, insanları çok seviyorum. Benim zati manevi olarak bir oldukça torunum var ancak Gökhan’dan da bekliyorum” biçiminde cevapladı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Orhan Gencabay muştuyu verdi: Herkes çok şaşıracak için yorumda bulun

    Orhan Gencabay muştuyu verdi: Herkes çok şaşıracak için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Orhan Gencabay muştuyu verdi: Herkes çok şaşıracak için ilk yorumu yapabilirsin.