Osman Yıldız “Moda Fotoğrafçılığı Benim için Hobi Değil Bir Yaşam Biçimi!”


Moda fotoğrafçısı Osman Yıldız “Moda fotoğrafçılığı benim için kesinlikle bir hobi değil. Hayata bakış tarzım, yaşam biçimim. Kendimi bu alanda çok mutlu hissediyorum. İş dışında da fotoğraflar çekiyorum. Çünkü mesleğimin hayatımın ta kendisi.” ifadeleriyle kariyer hayatına dair bilgileri paylaştı.

Moda fotoğrafçısı Osman Yıldız “Kendimi hiçbir zaman en üstte görmüyorum. Mükemmel olduğunu sanmak, artık gelişmemek ve yaratıcılığını kaybetmek anlamına geliyor. Elbette kendime güveniyorum, çalışmalarımı değerli buluyorum. Ama moda fotoğrafçılığı alanında kendimi geliştirerek her projede en iyisi olmaya çalışıyorum. Bu düşünce yapısının değerli olduğunu düşünüyorum. En üstte olduğunu hissetmek monotonluğu da beraberinde getiriyor. Bizim mesleğimizde monotonluğa yer yok bence. Her zaman farklı teknikler geliştirmek, farklı bakış açıları oluşturmak dinamizm yaratıyor” dedi.

İş Dışında da Fotoğraflar Çekerek Kendimi Geliştiriyorum

Osman Yıldız “İş dışında da fotoğraflar çekiyorum. Zaten moda fotoğrafçılığını iş olarak görmüyorum, bu alan benim yaşam biçimim. Dünyanın en özel aktivitesi benim için fotoğraf çekmek. Bu his, daha çok gelişmek için çalışmalarda bulunmamı sağlıyor. Alanımla ilgili gelişmeleri yakından takip ediyorum. Her zaman daha iyisi olmak için bilgilerimi tazeliyor, yeni teknikler öğreniyorum. Bu alanda pek çok rakibim var, bunu biliyorum. Aldığım ödüller bu nedenle çok değerli. Çok önemli ve başarılı moda fotoğrafçılarının bulunduğu bir meslekte adımı duyurmak, kendime daha çok güvenmemi sağlıyor” dedi.

Aldığım Ödüller Kendime ve Çalışmalarıma Daha Çok Güvenmemi Sağlıyor

Moda fotoğrafçısı Osman Yıldız “Aldığım ödüller, başarılarımın artmasını sağlıyor. Ayrıca bu ödüller hem kendime hem de çalışmalarıma daha çok güvenmemde itici bir kuvvet oluyor. ‘Türkiye’nin İncileri Ödül Töreni’nde ‘Yılın En İyi Moda Fotoğrafçısı’ ödülünü almak benim için önemliydi. Bunun yanı sıra ‘Onur Akay Medya Ödülleri’ gecesinde de gururlanmamı sağlayan bir ödül aldım. ‘Yılın Fotoğraf Sanatçısı’ ödülüne layık görüldüğüm için çok mutlu olmuştum. Bu mutluluğu hâlâ yaşıyorum. Alınan ödülleri hak edecek çalışmalarda bulunmak çok önemli. Bu nedenle kendimi geliştirmeye ve yeni teknikler öğrenmeye devam ediyorum. Her projemde en iyisi olmak adına yoğun çalışmalar içerisinde bulunuyorum” açıklamalarında bulundu.Source link

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Osman Yıldız “Moda Fotoğrafçılığı Benim için Hobi Değil Bir Yaşam Biçimi!” için yorumda bulun

    Osman Yıldız “Moda Fotoğrafçılığı Benim için Hobi Değil Bir Yaşam Biçimi!” için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Osman Yıldız “Moda Fotoğrafçılığı Benim için Hobi Değil Bir Yaşam Biçimi!” için ilk yorumu yapabilirsin.