ÖZEL – Emiliano Viviano her şeyi anlattı! Fatih Terim itirafı, Uğurcan Çakır, Altay Bayındır, Muslera ve Ulusal Grup…

NERGİS AŞKIN RÖPORTAJ

Harika Lig gruplarından Fatih Karagümrük’ün başarılı kalecisi Emiliano Viviano, Skorer’den Nergis Aşkın’a özel açıklamalarda bulundu. Viviano, Karagümrük’e nasıl geldiğinden ve Üstün Lig’de en beğendiği forvet oyuncularına kadar birçok mevzuya değindi. Viviano’nun Fatih Terim kelamları dikkat çekti.

“TRANSFERİMDE ENTERASAN BİR DURUM ROL OYNADI”

Fatih Karagümrük’e geliş öyküsünden bahseden Viviano, ‘Açıkçası pandemi sonrası çok süratli gelişti diyebilirim. Biraz enteresan bir durum, benim transferimde bir rol oynadı. Zira son 1 seneyi oynamadan geçirmiştim. Serkan Hurma ve Süleyman Hurma’dan bu türlü bir teklif alınca ben de evet deyip bu kadro için elimden geleni yapmaya karar verdim. transfer bu halde çok süratli gerçekleşti. Daha evvel tatile geldiğimden ötürü İstanbul’u aslında biliyordum lakin İstanbul’u buraya gelip yaşadıktan sonra dünyanın en hoş kentlerinden biri olarak kendim keşfetme fırsatı buldum. Kent faktörü de çok kıymetliydi. Türk futboluna da geldiğim günden beri adapte olmaya çalışıyorum. Şu ana kadar her şey uygun gidiyor diye söyleyebilirim.’ Dedi.

BEŞİKTAŞ İTİRAFI

Daha evvel Beşiktaş’ın kendisi ile ilgilendiğini söyleyen Viviano, Antalyaspor’un da resmi olmadan ilgisini duyduğundan bahsetti. ‘Tam olarak resmi bir teklifle gelen kulüp Karagümrük oldu. İtalya’da oynadığım periyotlarda ya da daha evvelki mesleğimde Antalya’dan ve 12-13 sene evvel daha gençken Beşiktaş’tan çok resmi olmasa da bir temas olmuştu’

“BERTOLACCI BENİM ÜÇÜCÜ OĞLUM”

Ekipte en uygun anlaştığı arkadaşının Bertolacci olduğunu söyleyen Viviano, ‘Bertolacci benim üçüncü oğlum üzere.’ dedi

‘FATİH TERİM’E ÖZEL SEVGİM VAR’

Viviano, Fatih Terim hakkında, ‘Ben çok güzel bir Fiorentina taraftarıyım. Fatih hocanın da Fiorentina’da çok değerli bir periyodu olduğu için natürel ki özel bir sevgim, hürmetim var. O yüzden Fatih hocayı ne vakit görsem, geçen lig maçında karşılaştığımızda, bu ortada doğal ki rakibiz ben Galatasaray’a karşı oynarken kazanmak isterim fakat doğal ki maçtan evvel, maçtan sonra daima sohbet ettiğim, hürmet duyduğum ve Türkiye’de efsane olduğunu bildiğim bir insan. Ona da buradan sevgilerimi gönderiyorum.’ Dedi

“KARİYERİMDE BİRİNCİ SEFER OLUYOR BU”

Viviano, Fatih Karagümrük teknik yöneticisi Francesco Farioli ile ortasındaki alakayı de değindi. “Farioli ile aramız âlâ. Aslında kendisini daha evvelden tanıyordum. Çok tutkulu ve çalışkan bir antrenör. Oyuna dair fikirleri var. Fikirleriyle yaşayan ve onu alana yansıtmaya çalışan bir antrenör. Grup özelinde de herkese katkı sağlayan ve ferdi manada da oyuncuları geliştirmeye çalışan birisi. Yaşı benden daha genç. Birinci kere oluyor tahminen de mesleğimde bu türlü bir şey. Bu bir yandan enteresan lakin bir yandan da hoş bir şey. Vakit tanımak lazım. Yanılgılar yapacaktır hepimizin yaptığı üzere lakin günün sonunda çok başarılı bir antrenöre dönüşeceğini iddia ediyorum. İnşallah ö dönüşümü biz buradayken Karagümrük’ün başındayken yapmak nasip olur.

“FARIOLI İLE HOŞ BİR İLGİMİZ VAR”

“Biz İtalyan olduğumuz için yalnızca kaleci durumunda değil, sahanın içerisindeki her şey ile alakalı bütün o ayrıntıları konuşuyoruz. Bu bizim kendi kültürümüzde de var. Farioli özelinde antrenörlük manasında genç biri olduğu için ben de katkı sağlamaya çalışıyorum kaleci olarak. O da kendi fikirlerini bana aktarıyor. Birbirini tamamlayan hoş bir ilgimiz var.”

“UĞURCAN ÇOK BEĞENDİĞİM BİR KALECİ”

Deneyimli kaleci, Üstün Lig’deki kalecilerden en çok Uğurcan’ın üslubunu beğendiğini söyledi. ‘Ersin ve Altay’ı bir kenara şöyle bırakırsak hala daha maç sayısı olarak Uğurcan ve Muslera kadar maç sayıları olmadığı için diyorum. Biraz daha maç sayılarını tamamlamaları lazım. Alışılmış ki ikisi de çok potansiyelli kaleciler. Uğurcan’ı ulusal maçlarda ve Trabzon’da Avrupa maçlarına katıldığı için maç sayısı manasında biraz daha farklı görüyorum. Çokta beğendiğim bir kaleci”

“AVRUPA’YA GİTMESİ GEREKİYOR”

Onun da Türkiye dışında kendini bir test etmesi için o konfor alanının dışına çıkıp, Avrupa’ya gitmesi gerektiğini düşünüyorum. orada daha farklı bir deneyim yaşaması gerektiğini düşünüyorum. Bu 3 kaleci de çok yetenekli ve potansiyelli.

“MUSLERA İLE SERIE A MAÇINDA KARŞILAŞTIK”

“Muslera onlardan daha farklı alışılmış ki. Ben onunla birinci karşılaştığımda bir Serie A maçıydı. İkimiz de çok yaş aldık. Muslera’nın mesleğine baktığımızda sayısız maçı ve başarısı var.’

EN BEĞENDİĞİ GOLCÜ BATSHUAYI

Viviano, Muhteşem Lig’de en beğendiği forvet oyuncuları için ise Batshuayi, Djaniny, Mostafa Mohammed ve Balotelli ve her ne kadar forvet oynamasa da NWakaeme biçiminde sıraladı.

“MAALESEF YABANCI KURALI VAR”

Serie A ve Harika Lig ortasındaki farkları ise Viviano şöyle kıymetlendirdi; ‘Ben daha farklı bir lig beklerken, çok daha güzel bir ligle karşılaştım. Serie A daha fazla taktiğin ve daha ufak ayrıntıların çok değerli olduğu bir lig. Oyuncu alışkanlıkları farklı. Harika Lig’de ise bilhassa pandemi sonrası, öbür ligler biraz dur deyip keserken, Harika Lig tekrar de o kaliteyi kesmedi. Herkes uygun kadro kurmaya çalışıyor. gelişen ve düzgün bir lig diyebilirim. Yabancı kuralı maalesef var. Genel manada ligi bu türlü kıymetlendirebiliriz.

“A ULUSAL KADRONUN ÖNÜ ÇOK AÇIK”

Deneyimli kaleci Türk Ulusal grubu için ise; ‘Türkiye çok yetenekli bir grup, teker teker oyuncular üzerinde değerlendirildiğinde. Alışılmış futbolda yalnızca yetenek yetmiyor. O yetenekleri oyun içerisinde toplayıp makul bir maksada gitmek gerekiyor. Bunun en büyük örneklerinden biri İtalya’nın EURO2020’de şampiyon olması. Büyülü bir turnuva geçirdik. Lakin şu an Portekiz’le birlikte İtalya Dünya Kupası’na direkt gidemiyor. Portekiz ve İtalya yetenek bakımından çok uygun ekipler lakin günün sonunda yetenek yetmez. Fakat Türk Ulusal grubunun önü çok açık. Çok daha güzel yerlere gideceğini düşünüyorum.’ formunda konuştu.

EN YÜKSEK ORANLARIN ADRESİ MİSLİ.COM

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ÖZEL – Emiliano Viviano her şeyi anlattı! Fatih Terim itirafı, Uğurcan Çakır, Altay Bayındır, Muslera ve Ulusal Grup… için yorumda bulun

    ÖZEL – Emiliano Viviano her şeyi anlattı! Fatih Terim itirafı, Uğurcan Çakır, Altay Bayındır, Muslera ve Ulusal Grup… için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ÖZEL – Emiliano Viviano her şeyi anlattı! Fatih Terim itirafı, Uğurcan Çakır, Altay Bayındır, Muslera ve Ulusal Grup… için ilk yorumu yapabilirsin.