ÖZEL – Fenerbahçe’de Löw ve Jorge Jesus’ta son durum belirli oldu! Sarı-lacivertlilerde dikkat çeken ayrıntı

CELAL UMUT EREN

Fenerbahçe’de yeni dönemin teknik yöneticisi için çalışmalar artık son basamağa geldi. Portekiz’de Lizbon’da Jorge Jesus’la görüşme yapan Lider Ali Koç, işi nihayete erdirmeyi amaçlıyor.

Bir an önce yeni dönem için takım planlaması ve çalışmaların başlamasını isteyen Ali Koç için şu anda Jorge Jesus ismi öne çıkmış durumda.

İsmail Kartal’ın muvaffakiyetinden şad olan Lider Koç, öte taraftan işi talihe bırakmamak ismine ‘anahtar teslim’ hoca için uğraş harcıyor.

Bu basamakta maliyeti nerdeyse ikinci plana atan ve fedakarlık yapmaya da hazır olan Fenerbahçe’nin lideri Jorge Jesus’un artı taraftarlarını yöneticileriyle birlikte tartıya koydu.

67 yaşındaki çalıştırıcının mesleği, şampiyonlukları, yetiştirdiği genç yıldızlar ve deneyimi ön plana alındı. Aslında 2 sene evvel de kulübün gündemine gelen Jorge Jesus, Fenerbahçe idaresi tarafından pek yeterli tanınıyor.

İşte Jorge Jesus’u hoca adayları ortasında öne çıkaran kriterler:

– Anahtar teslim hoca olduğu düşünülüyor. Hem Portekiz’de Benfica’da hem de Brezilya’da Flamengo’da şampiyonlukları var. Lig şampiyonluğu konusunda çok deneyimli bir isim.

– Jorge Jesus güçlü bir teknik gruba sahip. Grubuyla bir arada Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi’nde daima makul düzeylere ulaştı. Fenerbahçe bu dönem ligde ikinci olursa ekibi Şampiyonlar Ligi’nde kümelere taşıma ismine deneyimleri ziyadesiyle var.

– Jorge Jesus tam manasıyla önder ve güçlü bir karakter. Uzun bir dönem maratonuna hakim olabilecek bir isim. Hislerden çok mantığıyla ve tecrübeleriyle hareket ediyor.

– Jorge Jesus mesleğini Avrupa’da sürdürmek istiyor. Takımıyla bir arada âlâ bir projeye sıcak bakıyor. Fenerbahçe ve İstanbul tercihi Jorge Jesus için âlâ bir şık olarak göze çarpıyor. Daha evvel Suudi Arabistan’dan gelen kıymetli kontratları bile kabul etmedi.

– Fenerbahçe’yi yeterli tanıyor. Bilhassa 2013’te UEFA Avrupa Ligi yarı final kademesindeki eşleşmede Kadıköy’deki atmosferden çok etkilenmişti. Taraftarın ön planda olduğu bir kulüpte çalışmak istiyor.

Mayıs ayı geldi

Sarı-lacivertlilerde bir an evvel teknik yönetici konusunun resmileşmesi isteniyor. Çünkü artık mayıs ayının gelmesi nedeniyle vakit kalmadı. Yeni dönem planlamasının bir an önce belirlenecek hocayla yapılması düşünülüyor. Aralık ayından beri de süren çalışmaların nihayete ermesi amaçlanıyor.

İsmail Kartal’a tam not

Teknik yönetici konusunda Lider Ali Koç ve yöneticiler şimdi resmi kararı vermiş değil. Bir yandan İsmail Kartal’ın yakaladığı başarılı çıkış da yabana atılmıyor.

Kartal’ın ekiple ve taraftarla yakaladığı hava herkesi mutlu ediyor. Deneyimli hocanın Arda Güler başta olmak üzere futbolculardan randıman alması da uğraşı. Artık önünde kritik bir Beşiktaş derbisi de olacak olan İsmail Kartal’ın durumu yakından izlenecek.

Löw takibi bitmedi

Aralık ayından bu yana devam eden teknik yönetici çalışmalarında Joachim Löw ismi daha favori pozisyondaydı. Yüz yüze yapılan görüşmeler ve toplantılarla Löw ismi herkesi heyecanlandırıyordu. 1998-99 döneminde Fenerbahçe’de çalışan Alman hocanın geri dönüşüne taraftarlar da sıcak bakıyor. Lakin 63 yaşındaki teknik adamdan bir türlü net bir olumlu karşılık alınamadı. Löw’le görüşmeler kapanmadı. Tecrübeli isim hala daha ana maksatlardan biri olarak göze çarpıyor.

Saha kenarı: Trossard’in Spurs’e attığı gol

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. ÖZEL – Fenerbahçe’de Löw ve Jorge Jesus’ta son durum belirli oldu! Sarı-lacivertlilerde dikkat çeken ayrıntı için yorumda bulun

    ÖZEL – Fenerbahçe’de Löw ve Jorge Jesus’ta son durum belirli oldu! Sarı-lacivertlilerde dikkat çeken ayrıntı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ÖZEL – Fenerbahçe’de Löw ve Jorge Jesus’ta son durum belirli oldu! Sarı-lacivertlilerde dikkat çeken ayrıntı için ilk yorumu yapabilirsin.