ÖZEL – Galatasaray’da Okan Buruk’un yardımcısı aşikâr oldu!

İspanyol çalıştırıcı Domenec Torrent’le yollarını ayıran Galatasaray, yeni teknik yöneticisini resmen duyurdu.

Sarı- kırmızılı takım Okan Buruk’la görüşmelere başladığını Kamu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirdi.

İşte Galatasaray’ın KAP’a yaptığı açıklama;

Futbol A Ekibimizin Teknik Yöneticiliği için, Sayın Okan Buruk ile görüşmelere başlanmıştır.

Kamuoyuna hürmetle duyurulur.

İMZA MERASİMİ CUMA GÜNÜ
Torrent’in kontrat feshinden bir gün sonra KAP açıklaması gelirken, Okan Buruk’un imzasının Nef Stadyumu’nda taraftar önünde atılması planlanıyor.

Hatırlanacağı üzere başarılı çalıştırıcı salı günü akşam saatlerinde Fransa’dan, İstanbul’a gelmişti. Torrent ve takımının de kontratının feshedildiği dün açıklanmıştı.

27 HAZİRAN’DA ALANA İNİYOR
Galatasaray, 27 Haziran’da yeni dönem hazırlıklarına başlayacak Okan hoca da hazırlıklarına başlayacak.

YARDIMCISI SARALOĞLU
Okan Buruk’un yardımcısı Başakşehir’de de birlikte çalışacağı İrfan Saraloğlu oldu. Buruk, sarı-kırmızılı kulüpteki macerasına Saraloğlu ile başlayacak.

1+1 YILLIK SÖZLEŞME
Sarı-kırmızılı kulüp, Okan Buruk’la 1+1 yıllık kontrat imzalandığını KAP’a bildirdi.

İşte sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklama: “Futbol A Ekibimizin Teknik Yöneticiliği için, Şirketimiz ile Sayın Okan Buruk ortasında 2023-2024 dönemi sonuna kadar 1 yılı opsiyonlu olmak üzere 2 yıllık kontrat imzalanmıştır. Buna nazaran Teknik Yöneticimize 2022-2023 dönemi için net 17.000.000 TL dönemlik fiyat ödemesi yapılacak olup, Şirketimiz tarafından uzatma opsiyonunun kullanılması halinde Teknik Yöneticimize 2023-2024 dönemi için net 20.000.000 TL dönemlik fiyat ödemesi yapılacaktır.”

ERDEN TİMUR’DAN OKAN BURUK SÖZLERİ
Galatasaray Başkanvekili Erden Timur düzenlediği basın toplantısında Okan Buruk hakkında da açıklamalarda bulundu. Timur, “Okan hoca bizim için çok büyük bir bedel. Hepimizin bildiği üzere çok çalışkan bir süreç yürütüyor. Kontratımız 1+1 oldu. Kendisi rakamsal hiçbir şey konuşmadı. Kendisini bu hususta zorladım ancak sayı konuşmadı. Birlikte uğraş vereceğiz. Bugün olması gereken biçimde bir grubu olacak hocamızın. Kendisi bir çalışma yapıyor. Galatasaray için uzun vadede değerli bir yeri olacak.” sözlerini kullandı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. ÖZEL – Galatasaray’da Okan Buruk’un yardımcısı aşikâr oldu! için yorumda bulun

    ÖZEL – Galatasaray’da Okan Buruk’un yardımcısı aşikâr oldu! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ÖZEL – Galatasaray’da Okan Buruk’un yardımcısı aşikâr oldu! için ilk yorumu yapabilirsin.