Parkinson’a yakalanan Ozzy Osbourne ‘hayatını değiştirecek’

Metal müziğin ünlü isimlerinden İngiliz müzikçi ve kelam muharriri Ozzy Osbourne’e (73), 2019 yılında Parkinson teşhisi konulmuştu. Öte yandan ünlü müzisyen, daha evvel katıldığı bir programda hastalığını açıklamıştı.

“GÖSTERİ DÜNYASINI HİÇBİR VAKİT TERK ETMEYECEĞİM”

Gösteri dünyasını hiçbir vakit terk etmeyeceğini söyleyen Osbourne, omurga ve boyun ameliyatları dahil bir yıldır süren sıhhat sıkıntıları yaşadığını tabir etmişti. Müzisyen, akabinde Parkinson teşhisi konulduğunu belirterek, 2019’un hayatındaki en acılı yıl olduğunu lisana getirmişti.

Eşi Sharon Osbourne da eşine konulan ikinci evre Parkinson teşhisinin vefat cezası olmadığını lakin bedendeki kimi hudutları etkilediğini belirtmişti. Osbourne, hastalığın seyri sırasında âlâ günler kadar hakikaten makûs günlerin yaşandığını söz etmişti.

Parkinson hastası olan Ozzy Osbourne’un, 2003 yılında geçirdiği bisiklet kazasının akabinde, daha evvelki kazasında omurgasına yerleştirilmiş metal çubuklar yerinden çıkmıştı.

Yürüme zahmeti çeken Osbourne’un, hayatını değiştirecek kıymetli bir operasyona gireceği duyuruldu. TV programcısı Sharon Osbourne, eşinin sıhhat durumuyla ilgili açıklamalarda bulundu. İngiliz talk gösterisi ‘The Talk’a konuşan Osbourne, iş için bulunduğu ABD’den İngiltere’ye Ozzy Osbourne’un yanında olmak için döndüğünü söyledi.

“OPERASYON, HAYATININ KALANINA TARAF VERECEK”

Sharon Osbourne, eşinin geçireceği ameliyat için “Bu operasyon, onu hayatının geri kalanına istikamet verecek” sözlerini kullandı. Osbourne, eşine bakmak zorunda olduğunu söyleyerek, “Çok güç, zira Parkinson ve kazanın tesiri birleşti” dedi.

BLACK SABBAHT KÜMESİYLE TANINDI

3 Aralık 1948 yılında İngiltere’de dünyaya gelen Ozzy Osbourne, 1970’lerde heavy metal kümesi Black Sabbaht’ın vokalisti olarak ünlendi. Kümeden kovulduktan sonra solo mesleğine başladı. 11 stüdyo albümü yayınladı. Birinci yedi albümü 2 milyonun üzerinde satınca ismi, müzik tarihine yazıldı.

BASTONUYLA GÖRÜNTÜLENMİŞTİ

Emektar müzisyen, ilerleyen yaşına karşın hala etkin olarak mesleğini sürdürüyor. Osbourne, geçtiğimiz aylarda da California eyaletinin Santa Barbara kentinde elinde bastonla görüntülenmişti.

 

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Parkinson’a yakalanan Ozzy Osbourne ‘hayatını değiştirecek’ için yorumda bulun

    Parkinson’a yakalanan Ozzy Osbourne ‘hayatını değiştirecek’ için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Parkinson’a yakalanan Ozzy Osbourne ‘hayatını değiştirecek’ için ilk yorumu yapabilirsin.