Pelin Akil hakaret eden takipçisiyle davalık oldu!

Pelin Akil, 20 Mart 2021 tarihinde toplumsal medya üzerinden hakaret ve küfür içerikli ileti gönderen takipçisi Habip B. hakkında kabahat duyurusunda bulunmuştu. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma tamamlandı.

Hazırlanan iddianamede, Habip B.’nin Instagram hesabı üzerinden takip ettiği Pelin Akil’e yönelik hakaret ve küfür içerikli ileti gönderdiği anlatıldı. Sözü alınan şüphelinin, hesabın kendisine ilişkin olduğunu söylediği böylelikle ‘hakaret’ hatasını işlediğine dair kâfi kanıt bulunduğu kaydedildi.

Suçun uzlaşma çerçevesinde olması nedeniyle belgenin Uzlaştırma Bürosu’na gönderildiği lakin taraflar ortasında uzlaşma sağlanamadığı aktarıldı. İddianamede, kuşkulu Habip B.’nin ‘sesli, yazılı yahut imajlı bir mesaj ile alenen hakaret’ hatasından 3 ay 15 günden 2 yıl 4 aya kadar mahpusla cezalandırılması talep edildi.

Şüphelinin önümüzdeki günlerde Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkması bekleniyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Pelin Akil hakaret eden takipçisiyle davalık oldu! için yorumda bulun

    Pelin Akil hakaret eden takipçisiyle davalık oldu! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Pelin Akil hakaret eden takipçisiyle davalık oldu! için ilk yorumu yapabilirsin.