Pep Guardiola’dan Galatasaray ve Domenec Torrent cevabı!

 Manchester City’nin menajeri Pep Guardiola, İngiliz basınına yaptığı açıklamada Domenec Torrent ile ilgili konuştu. İşte İspanyol teknik adamın kelamlarından satır başları…

‘TORRENT BENİM DOSTUM’
“Teknik yöneticiler ortasında birkaç uygun arkadaşım var. Nitekim çok rekabetçi bir dünya lakin 1-2 isim sayayım. Mikel Arteta umarım hala dostlarımdan biridir. Şu anda Galatasaray’da çalışan Domenec Torrent var. Onlarla birlikte çalıştım. Ben onları dostum olarak görüyorum. Umarım onlar da beni dostları olarak görüyorlardır umarım. “

Torrent ise Guardiola için “Pep ile çok yakın bir bağlantım var. Yakın dostlarız ancak o benim için tıpkı şeyi söyler mi bilmem” halinde konuşmuştu.

“İLKAY’A BENZERDİM”
“Futbolcuyken, şu andaki oyuncularından hangisine çok benziyordun?” sorusuna Guaridola; “Orta saha oyuncusuydum. İlkay Gündoğan’a çok benziyordum. Bence orta saha oyuncularından çok düzgün teknik yönetici oluyor. Zira sahayı daha bütün düşünüyorlar. Yalnızca ‘ben, ben, ben’ demiyorlar. Orta saha oyuncuları tüm sahayı anlamaya başladıklarında, çok yeterli teknik yönetici de olabiliyorlar.” karşılığını verdi.

“MOURİNHO DAHA İYİ”
“Futbolda teknik yönetici ve futbolcu olarak başardıklarımın yarısını, golf oynarken daha âlâ bir vuruş yapabilme yeteneği karşısında değiştirirdim. Futbolu büsbütün unuttuğum tek şey golf oynamak. Mesela, Jose Mourinho’nun vuruşları çok daha düzgündür. Benim vuruşlarım felaket.”

“EVLENMEDEN EVVEL FELKATE GİYİNİRDİM”
“Eşim çok şık ve şık biridir. Ben o denli değildim. Kıyafetlerim konusunda bana çok yardımcı olur. Tüm kıyafetlerimi o seçer. Evlenmeden evvel felaket giyinirdim. Artık eşim sayesinde ben de şık biri oldum.”

‘BİRÇOK İSİMDEN ETKİLENDİM’
“Etkilendiğim de birçok teknik adam var. Herkesten bir şeyler öğrendim. Onları gözlemledim. İşimin en sevdiğiğim yanı, maç kazanınca içtiğim bir kadeh kırmızı şaraptır.”

“ESKİDEN DAHA SABIRSIZDIM”
“Sabırlı olmayı öğrenmem gerekiyor. Zira çok telaşlı biriyim. Evvelden daha sabırsızdım, daha telaşlıydım. Artık daha az telaşlıyım ve daha güzel bir teknik yöneticim. Bana yakın olan beşerler, bu hususta çok yardımcı oldular.” (Sporx)

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Pep Guardiola’dan Galatasaray ve Domenec Torrent cevabı! için yorumda bulun

    Pep Guardiola’dan Galatasaray ve Domenec Torrent cevabı! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Pep Guardiola’dan Galatasaray ve Domenec Torrent cevabı! için ilk yorumu yapabilirsin.