Pınar Coşkuner Genç, Paris’te tarihe geçecek

Pınar Coşkuner Genç, Dünya Yelken Federasyonu tarafından 2024 Paris Olimpiyat Oyunları’nda yelken branşında başhakem olarak atanan ve bu misyona atanmış dünyadaki birinci bayan ve birinci Türk hakem oldu. Avrupa Yelken Federasyonu (EUROSAF) Asbaşkanı, Dünya Yelken Federasyonu (World Sailing) Bölgeler ve Gelişim Komitesi Lideri, İstanbul Yelken Kulübü sportmeni ve memleketler arası hakem Pınar Coşkuner Genç, DHA’ya açıklamalarda bulundu.

2012 Londra, 2016 Rio ve 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda hakem olarak Türkiye’yi temsil eden ve birçok dünya ve Avrupa şampiyonasında misyonunu başarılı bir biçimde yerine getiren Genç, 200 hakem ortasından seçildiği misyonunda 2024 Paris Olimpiyat Oyunları’nda tüm olimpik yarışların gerçekleşmesini sağlayacak parkur temsilcileri ve memleketler arası yarış yöneticilerinden oluşan takımın yöneticiliğini yapacak.

‘Kalamışlıyım ben’

Genç, “Doğma büyüme Kalamışlıyım. Anneannem birinci yelkeni konuttaki dikiş makinesinde dikti, babam birinci tekneyi dizayn etti, ahşap olarak yapıldı. Kurbağalıdere’de düşerek yelkeni öğrendim. Sınıf arkadaşım beni İstanbul Yelken Kulübü’ne getirdikten sonra ise yarışa başladım. Hamilelik sürecimden sonra hakemlik kısmına tartı verdim. Tüm bayan hakemlere örnek olmak istiyorum. Eminim ki Türkiye Yelken Federasyonu Lideri Hasret Akdurak’ın da açtığı bu yolda daha fazla bayan vazife alacak” dedi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Pınar Coşkuner Genç, Paris’te tarihe geçecek için yorumda bulun

    Pınar Coşkuner Genç, Paris’te tarihe geçecek için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Pınar Coşkuner Genç, Paris’te tarihe geçecek için ilk yorumu yapabilirsin.