Pınar Karşıyaka seriyi sürdürmek istiyor

ING Basketbol Harika Ligi’nde Merkezefendi Belediye ile karşılaşacak Pınar Karşıyaka’da Başantrenör Ufuk Sarıca, maç öncesi açıklamalarda bulundu.

Uzun bir ortadan sonra tekrar lig uğraşına devam edeceklerini ve taraftarıyla tekrar buluşacak olmanın heyecanını yaşadıklarını belirten Sarıca, “En son 1 ay evvel Gaziantep Basketbol ile İzmir’de karşılaşmıştık. Art geriye Anadolu Efes galibiyetiyle başlayan 3 maçlık bir serimiz var ki aslında son 6 maça baktığımızda bir tane uzatmada kaybettiğimiz Bahçeşehir Koleji dışında tüm müsabakaları kazanmıştık. Bu seriyi sürdürmek istiyoruz. Birinci 4 amacımız vardı dönem başında ve bu gayenin içindeyiz. Bütün kadrolar birbirine çok yakın ve birinci 4 içindeki gruplarla play-off çizgisinin içindeki öbür gruplarla çok az puan farkları var” dedi.

Kalan haftalarda kusur yapmadan, olağan dönemi bitirebildikleri en düzgün yerde bitirmeyi istediklerini kaydeden Ufuk Sarıca, “Son 3 dönemde 2 tane güçlü, geniş takımlı Euroleague kadrolarının ortasındaydık. Tekrar bu dönemde da birebir formda birebir hedefteyiz. Bu sene yalnızca farklılık 3 tane ameliyatlık sakatlık yaşamamız oldu ve hakikaten büyük şanssızlıktı bizim için. Zira dönemi bütçemiz dahilinde kurguladığımızda oyuncu sayısı belirliydi. Bu bağlamda sakatlıklar bizi olumsuz etkiledi. Uzun müddet sakatlığı süren Michael Roll şu an gruba döndü. Ligdeki uzun ortalar bir taraftan sakatlıkların güzelleşmesi, grupların yara sarması için âlâ olurken öbür taraftan da grupların ritim kaybına da neden olabiliyor. Bu yüzden çift taraflı düşünmek lazım. Michael Roll’un uzun süren sakatlığından sonra dönüp tekrar bizle idman yapabilir hale gelmesinden ötürü memnunuz. Semih Erden’in kadroya tekrar dönmesi için yaklaşık 2 haftalık mühlete muhtaçlığı var. Düzgünleşme süreci biraz daha ağır ilerliyor. Semih’in de dönmesinden sonra umut ediyorum ki dönem sonuna kadar öbür sakatlık yaşamadan dönemi en yeterli formda bitiririz” diye konuştu.

“Ciddi bir biçimde alanda işimizi yaparak maçı kazanmak istiyoruz”
Önlerindeki Merkezefendi Belediyesi maçı hakkında da konuşan Sarıca, “Yeni bir oyuncu transfer ettiler. Ligdeki pozisyonlarına bakarsak alt sıralardan uzaklaşmak istiyorlar ve her maça büyük değer veriyorlar. Biz de son derece önemli bir halde alanda işimizi yaparak maçı kazanmak istiyoruz. Bu maçta taraftarımıza da büyük sorumluluk düşüyor. Biz daima bir arada salon doluyken neler yapabileceğimizi daha evvel birçok sefer gösterdik, Anadolu Efes maçında 3 değerli eksiğe karşın taraftarımızla bütünleşerek galibiyete ulaşmıştık. Bu hafta da dolu tribünler önünde hoş galibiyetle yolumuza devam ederiz” halinde konuştu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Pınar Karşıyaka seriyi sürdürmek istiyor için yorumda bulun

    Pınar Karşıyaka seriyi sürdürmek istiyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Pınar Karşıyaka seriyi sürdürmek istiyor için ilk yorumu yapabilirsin.