Red Bull Neymar Jr’s Five’ta en uygun sokak futbolcuları aşikâr oluyor

Kentlerde futbol oynama fırsatı bulamayanlar ve geçmişin ruhunu özleyenler için geri dönen sokak futbolu turnuvası Red Bull Neymar Jr’s Five’ta en uygunların aşikâr olmasına sayılı günler kaldı. Brezilyalı futbolcu Neymar Jr’ın ismiyle düzenlenen Red Bull Neymar Jr’s Five’ta Gaziantep, Sivas, Çanakkale ve Denizli’de düzenlenen elemelerle 8 ekip büyük finale ismini yazdırırken, 8 ekibin yanı sıra 2020 yılında uzunluk gösteren 3 kent finalisti kadro da bu büyük finale davet usulüyle(wildcard) katılacak. TSYD ve Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin takviyesi ile düzenlenen Red Bull Neymar Jr’s Five Türkiye Finali ise 20 Kasım’da Ankara’da gerçekleştirilecek. Türkiye Finali’nde şampiyonluğa uzanan grup Katar’da düzenlenecek Dünya Finalleri’ne giderek, Türkiye’yi temsil etme ve dünya şampiyonu Neymar Jr Enstitisü’ne karşı oynama fırsatını yakalayacak.

Neymar Jr Enstitüsü nedir?
Dünya Finali’nde şampiyon olacak grubun karşısına çıkacak olan Neymar Jr Enstitüsü, Neymar’ın kurduğu kar gayesi gütmeyen bir dernek. Başarılı oyuncunun çocukluğunu geçirdiği Praia Grande’de bulunan Enstitü, 7-14 yaşları ortasındaki 2 binden fazla çocuk ve aileleri için barınma, yemek üzere birçok hizmetin yanında futbol üzere çeşitli spor ve aktiviteleri öğrenme ve yapma imkanı sağlıyor.

Gol yiyen, oyuncusunu kaybeder
Dünya çapında büyük bir kitleye hitap eden Red Bull Neymar Jr’s Five’a 18 ile 35 yaş ortasındaki her oyuncu katılabiliyor. Rastgele bir cinsiyet sınırlamasının olmadığı turnuvanın en kıymetli özelliği ise gol yiyen gruptan bir oyuncu çıkıyor olması. Beşer şahıstan oluşan ekiplerden birinin son oyuncusu çıktığında yahut 10 dakikalık oyun mühleti dolduğunda maç sona eriyor ve maçın kazananı ilan ediliyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Red Bull Neymar Jr’s Five’ta en uygun sokak futbolcuları aşikâr oluyor için yorumda bulun

    Red Bull Neymar Jr’s Five’ta en uygun sokak futbolcuları aşikâr oluyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Red Bull Neymar Jr’s Five’ta en uygun sokak futbolcuları aşikâr oluyor için ilk yorumu yapabilirsin.