Red Bull Paper Wings ile ‘Kâğıt uçak pilotları’ yurdun dört bir köşesinde hünerlerini sergileyecek

Dünyanın en büyük kağıt uçak şampiyonası Red Bull Paper Wings ile kağıt uçak pilotları tekrar uçmaya hazırlanıyor. Ne yakıt ne motor; sırf A4 kağıtla yapılmış uçaklar ve uçurma kabiliyetinin yer aldığı Red Bull Paper Wings büyük ilgi gören formatıyla yetenekli gençleri bekliyor. Elemelerin 1 Nisan 2022 tarihine kadar devam edeceği Red Bull Paper Wings yarışında, 60’tan fazla ülkeden iştirakçi en uzun uzaklık, en uzun müddet havada kalma ve akrobasi kollarında marifetlerini sergileyecek.

Türkiye elemelerinden Dünya Finaline Direkt Uçuş!  

Türkiye’de toplam 18 üniversitede gerçekleştirilecek elemeler sonrasında, Türkiye finalisti olacak yetenekli gençler, 12-14 Mayıs tarihlerinde  Avusturya’nın Salzburg kentinde yapılacak 2022 Red Bull Paper Wings Dünya Finali’ne katılmaya hak kazanacak. Birebir vakitte tüm dünyadan iştirakçilerin TikTok üzerinden hünerlerini sergilediği, yarışın akrobasi kategorisindeki kazananı da direkt Red Bull Paper Wings Dünya Finali’ne katılarak, Flying Bulls akrobatik uçuş grubuna da mesken sahipliği yapan Hangar-7’de büyük bir heyecana ortak olacak.

Birinci Elemeler Diyarbakır’da

Dünya çapında büyük ilgi gören formatıyla yurdumuzu kent şehir gezecek Red Bull Paper Wings elemeleri Türkiye’nin dört bir yanında hava trafiğini ağırlaştıracak. Birinci üniversite elemeleri 18 Şubat tarihinde Diyarbakır Dicle Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek.

“Dünyanın en düzgün pilotu benim, lakin kâğıt üzerinde!” diyen yetenekli üniversitelilerin iştirakine açık olan yarışta yer almak için tek gereken ise bir kesim kâğıt ve sınırsız hayal gücü. Red Bull Paper Wings müracaat şartları, eleme tarihleri ve yarışa dair ayrıntılı bilgiye https://paperwings.redbull.com/tr-tr/ adresinden ulaşmak mümkün.

 

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Red Bull Paper Wings ile ‘Kâğıt uçak pilotları’ yurdun dört bir köşesinde hünerlerini sergileyecek için yorumda bulun

    Red Bull Paper Wings ile ‘Kâğıt uçak pilotları’ yurdun dört bir köşesinde hünerlerini sergileyecek için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Red Bull Paper Wings ile ‘Kâğıt uçak pilotları’ yurdun dört bir köşesinde hünerlerini sergileyecek için ilk yorumu yapabilirsin.