Red Bull Uçuş Günü’ne kayıtlar devam ediyor

Üç yıl ortadan sonra İstanbul’a geri dönecek olan havacılık tarihinin en eğlenceli aktifliği Red Bull Uçuş Günü, İstanbul’u uçuş moduna almaya hazırlanıyor. Dörder kişilik grupların kendi tasarladıkları el imali uçuş araçlarıyla altı metre yüksekliğinde bir rampadan suya atlayarak cümbüşün ve rekabetin bir ortada yaşandığı, izleyenler için unutulmaz imgelere sahne olacak olan aktiflik için hazırlıklar sürüyor. Yarışmacılar de en yaratıcı uçuş aracını tasarlamak için çalışmalara başladı.

5 Haziran Pazar günü 5. Red Bull Uçuş Günü’nde yer alabilmek için, müracaat adresinde yer alan dijital oyunda başarılı olmak ve müracaat formunu doldurmak gerekiyor. Uçma hayali kuran ve müracaat adımlarını tamamlayan herkesin katılabileceği Red Bull Uçuş Günü’nde, insan gücüyle çalışan bir uçuş aracı tasarlayacak kadar yaratıcı ve yüz binlerin önünde gösteri yaparak uçmaya çalışacak kadar yavuz ve eğlenceli pilotlar, kadrolarını kurup unutulmaz bir uçuş tecrübesi yaşayacaklar. Red Bull Uçuş Günü’nde heyet, yarışmacıları yalnızca uçuş uzaklığıyla değil yaratıcılık ve uçuş öncesinde gerçekleştirilecek performanslarına nazaran de kıymetlendirecek.

Kazananları bekleyen büyük ödüller!
Red Bull Uçuş Günü’nde her üç kriterde en yüksek puanı alan grubun kaptanı, Avusturya-Salzburg’da Flying Bulls ile uçuş tecrübesi kazanacak. Her üç kriterde en yüksek ikinci puanı alan grubun kaptanı Avrupa kıtasında gerçekleşecek bir Red Bull Uçuş Günü aktifliğine seyahat hakkı elde ederken, en yüksek üçüncü puanı alan grubun kaptanı Tandem Skydiving tecrübesini yaşama bahtını yakalayacak. En uzun uçuşu gerçekleştiren ekibin kaptanı ise “En Uzun Uçuş Bileti” mükafatını alarak uçak bileti kazanacak.

Birinci olarak 1992 yılında Avusturya’nın başşehri Viyana’da düzenlenen Red Bull Uçuş Günü, gördüğü büyük ilginden sonra tüm dünyaya yayıldı. Red Bull Uçuş Günü’nde en uzun aralık rekoru 78.6 metre ara ile California’da yapılan aktiflikte “The Chicken Whisperers” grubunun olmuştu. Türkiye’ye birinci sefer 2008’de ‘Flugtag’ ismiyle gelen Uçuş Günü’nde Türkiye rekoru ise 30.9 metrelik atlayışıyla Angara Börds grubunun elinde bulunuyor. İstanbul’da en son 2019 yılında Caddebostan’da gerçekleştirilen aktifliği 200 bini aşkın kişi takip etmiş ve Coffee Lovers grubu Türkiye birincisi olmuştu.

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Red Bull Uçuş Günü’ne kayıtlar devam ediyor için yorumda bulun

    Red Bull Uçuş Günü’ne kayıtlar devam ediyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Red Bull Uçuş Günü’ne kayıtlar devam ediyor için ilk yorumu yapabilirsin.