Rıza Kayaalp: ‘Artık olimpiyat şampiyonluğunu kazanırım diye umut ediyorum’

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda grekoromen tarz 130 kiloda gayret edecek İstek Kayaalp, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) açıklamalarda bulundu.

Kayaalp, “Her şey yolunda. Şu an kendimizi de yeterli hissediyoruz. Ekip halinde yeterli durumdayız. Esasen grekoromen olarak 3 kişi gidiyoruz. İnşallah en az 2 madalya amacımız var. Zira Rio’da 3 kişi katılmıştık ve 2 madalya almıştık. Burada yeniden grekoromen ekibi olarak en az 2 madalya alabileceğimize inanıyorum” sözlerini kullandı.

“BU KADAR HOŞ MUVAFFAKİYETLERİN ÜZERİNE OLİMPİYAT ŞAMPİYONLUĞUNU KOYARIM”

2012 Londra Olimpiyatları’nda bronz, 2016 Rio Olimpiyatları’nda gümüş madalya kazanan ve mesleğindeki tek eksik madalya da olimpiyat altını olan ulusal güreşçi İstek Kayaalp, “Aslında çok başa takıyordum lakin artık takmıyorum. Zira ne yaparsam yapayım olacaksa olacak, olmayacaksa olmayacak, yapacak bir şey yok. Ben yalnızca gerekeni yapıp en güçlü formda katılmak istiyorum. Şu ana kadar da o güce sahip olmaya başladım. Artık nasibimde varsa olimpiyat şampiyonluğunu kazanırım diye umut ediyorum. Nasibimde yoksa yapacak bir şey yok. Zira elimden gelen tüm çabayı, çalışmayı gösterdim. İnşallah nasip olur da bu kadar hoş muvaffakiyetlerin üzerine olimpiyat şampiyonluğunu koymuş olurum ve olimpiyatta üçüncü madalyamı alırım” dedi.

“KIZIMIN SEVİNCİNİ BİR KERE DAHA GÖRMEK İSTİYORUM”

Polonya’nın başşehri Varşova’da düzenlenen 2021 Avrupa Güreş Şampiyonası’nda altın madalya kazandığı sırada kızının ekran başındaki sevinç görüntüsünü hatırlayan Kayaalp, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“’Kızım baba ne yapacak diyorum’ işaret parmağını gösteriyor. Tabi bir şeyin farkında değil lakin inşallah nasibiyle gelmiştir. Esasen nasibiyle de gelmiş Avrupa şampiyonu olduk, inşallah bir de olimpiyat şampiyonu olurum da onun o İstiklal Marşı’nı söylerken sevincini bir daha görmüş olurum. Bu sefer daha şuurlu olacak, o vakit 6,5 aylıktı, artık 11 aylık olmuş olacak. Herhalde bu defa daha farklı reaksiyon verir diye umut ediyorum. İnşallah o sevinci hem çocuğuma, hem eşime, hem de aileme yaşatmış olurum.”

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Rıza Kayaalp: ‘Artık olimpiyat şampiyonluğunu kazanırım diye umut ediyorum’ için yorumda bulun

    Rıza Kayaalp: ‘Artık olimpiyat şampiyonluğunu kazanırım diye umut ediyorum’ için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Rıza Kayaalp: ‘Artık olimpiyat şampiyonluğunu kazanırım diye umut ediyorum’ için ilk yorumu yapabilirsin.