Roger Federer, sakatlığı nedeniyle Tokyo 2020’ye katılamayacak

Federer, toplumsal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, son katıldığı ve çeyrek finalde veda ettiği Wimbledon tenis turnuvası sırasında dizindeki sakatlığın nüksettiğini belirterek, “Bu nedenle Tokyo’daki Olimpiyat Oyunları’na katılamayacağım. Bunun için büyük hayal kırıklığı yaşıyorum. Mesleğim boyunca İsviçre’yi olimpiyatlarda temsil etmekten onur duydum.” sözlerini kullandı.

Tedavi sürecine başladığını kaydeden 39 yaşındaki atlet, güzelleşmesi halinde bu yaz düzenlenecek tenis turnuvalarından kimilerine katılmayı hedeflediğinden bahsetti.

Tek erkekler dünya sıralamasında 9. basamakta yer alan Federer, 2008 Pekin Olimpiyatları’nda çiftler kategorisinde altın, 2012 Londra Olimpiyatları’nda tek erkeklerde gümüş madalya elde etmişti.

Geçen yıl dizinden iki kere ameliyat edilen İsviçreli tenisçi, sakatlığı nedeniyle bir yıldan uzun mühlet spora orta vermek zorunda kalmıştı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Roger Federer, sakatlığı nedeniyle Tokyo 2020’ye katılamayacak için yorumda bulun

    Roger Federer, sakatlığı nedeniyle Tokyo 2020’ye katılamayacak için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Roger Federer, sakatlığı nedeniyle Tokyo 2020’ye katılamayacak için ilk yorumu yapabilirsin.