Rus milyarder Roman Abramovich, Chelsea’nin yönetimini kulüp vakfına bıraktı

Roman Abramovich, Rusya – Ukrayna savaşı sonrası yaşanan gelişmeler nedeniyle Chelsea kulübünün yönetimini Chelsea Vakfı mütevelli heyetini bıraktığını duyurdu.

Putin’e yakınlığıyla bilinen Abramovich, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali nedeniyle bir süredir Chelsea’nin yönetimi konusunda baskı altındaydı.

Bu gelişmelerin ardından radikal bir karar alan Rus milyarder, kulübün yönetimini Chelsea Vakfı’na bıraktığını belirtti.

‘HER ZAMAN KULÜBÜN ÇIKARLARINI DÜŞÜNDÜM’

Her zaman kulübün çıkarlarını ön planda tuttuğunu belirten Abramovich, “Chelsea’nin 20 yıllık sahibi olduğum süreç boyunca her zaman başarılı olmamızı sağlamak ve geleceğimizi inşa etme rolünü üstlenmeye çalıştım. Her zaman kulübün çıkarlarını en iyi şekilde düşünerek kararlar aldım ve bu değerlere bağlı kalmaya devam ediyorum. Bu sebeple Chelsea’nin yönetimini Chelsea FC’nin hayır kurumunun mütevelli heyetine devrediyorum” sözleriyle yönetimi devrettiğini açıkladı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Rus milyarder Roman Abramovich, Chelsea’nin yönetimini kulüp vakfına bıraktı için yorumda bulun

    Rus milyarder Roman Abramovich, Chelsea’nin yönetimini kulüp vakfına bıraktı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Rus milyarder Roman Abramovich, Chelsea’nin yönetimini kulüp vakfına bıraktı için ilk yorumu yapabilirsin.