Rusya’nın askeri müdahalesinin akabinde Şota’dan acı itiraf: Ne yazık ki…

ONUR DİNÇER/SKORER DIŞ HABERLER

Acun Ilıcalı Championship takımı Hull City’yi satın aldıktan sonra Şota Arveladze’yi grubun başına getirmişti. Gürcü teknik adam misyona geldikten sonra birinci transferini Türkiye’den yaptı.

İŞLER KARŞIT GİDİYOR

Hull City Fenerbahçe’nin İranlı oyuncusu Allahyar Sayyadmanesh’i renklerine kattı. Lakin İngiliz grubunda işler karşıt gidiyor.

7 MAÇTA YALNIZCA 1 GALİBİYET ALDI

Şota Arveladze Hull City’nin başında 7 maçta sırf 1 galibiyet alabildi. 34 puanla 20. sırada bulunan Hull City, küme düşme potasının 13 puan üzerinde yer alıyor. Gürcü teknik adam, Rusya’ya reaksiyonsuz kalmadı.

MAKUS ANILARI CANLANDI

Rusya’nın Ukrayna’ya askeri müdahalesi, Hull City teknik yöneticisi Şota Arveladze’nin hafızasında berbat anıları canlandırdı. İngiltere’nin The Sun gazetesine konuşan Şota, emsal halde Rusya’nın Gürcistan’a müdahale ettiği periyodu ve bununla ilgili niyetlerini açıkladı.

‘GÜRCİSTAN’DA DA ÇATIŞMALAR OLDU’

The Sun’a konuşan Şota, “Bugün bile Gürcistan’daki durum hala gergin. Ukrayna’daki tüm dostlarıma en uygun dileklerimi göndermeliyim. Ukrayna, sevdiğimiz bir ülke. Gürcistan bağımsızlığını kazandıktan sonra ülkede birçok çatışma oldu ve artık de Ukrayna’da oluyor” dedi.

‘ÇOK ACI VERİCİ’

Tecrübeli teknik adam, şöyle devam etti: “Ne yazık ki ülkelerimiz ve Sovyet bloğu etrafındaki başkaları hala uğraşıyor ve ne yazık ki kimse bunla ilgili fazla bir şey yapamıyor. Tüm bunlara şahit olmak çok acı verici. Dünyanın hiçbir yerinde savaş olmamalı.

‘İYİ OLMAYAN BİR ŞEYE NEDEN DÖNMEK ZORUNDA OLALIM?’

Sovyetler Birliği 90’ların başında dağıldıktan sonra bağımzılığımızla birlikte kendi kimliğimize kavuştuk. Bugünkü kadar düzgün olmayan bir şeye neden dönmek zorunda olalım ki? Gürcistan’daki geçmişe dair çok fazla kitap okuduk. Dördüncü yüzyıl başlarında Hristiyanlık benimsenirken, bu devirlerden kalan kiliselerimiz var. Ayrıyeten Gürcüce, kendine has bir alfabesi olan dünyanın en eski lisanlarından bir tanesi.”

YENİ ÜYE OLAN HERKESE 20 TL İKRAM

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Rusya’nın askeri müdahalesinin akabinde Şota’dan acı itiraf: Ne yazık ki… için yorumda bulun

    Rusya’nın askeri müdahalesinin akabinde Şota’dan acı itiraf: Ne yazık ki… için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Rusya’nın askeri müdahalesinin akabinde Şota’dan acı itiraf: Ne yazık ki… için ilk yorumu yapabilirsin.