Sait Uçar’ın cenazesinde büyük vefasızlık! Tabutun konulduğu sehpa reaksiyon çekti

Karadeniz müziğinin tanınan isimlerinden Trabzonlu sanatçı Sait Uçar, yakalandığı kanser nedeniyle tedavi gördüğü İstanbul’daki hastanede hayatını kaybetti. Uçar’ın cenazesi memleketi Trabzon’un Maçka ilçesine bağlı Hamsiköy Mahallesi’nde kılınan cenaze namazının akabinde toprağa verildi.

“İNŞAATTAN ÇIKMA SEHPAYLA MEZARA GÖNDERDİLER”

Organizatör Necati Selvitop, “Covid-19 temaslısıyım, karantinada olduğum için cenazeye gidemedim. 42 yıllık sanatçı, kemençenin üstadı, Karadeniz’in duayenini inşaattan çıkma tahta ahşap sehpanın üzerinde mezara gönderdiler. Oraya katılanlar tabuta utanmadan nasıl baktınız? Koca kemençeyi tahta sehpa üzerine koydunuz. Cenazeye gidenler beni arayıp bu utanç görüntüsünü anlattı. Sait Uçar öksüz halde son seyahatine uğurlandı. Bunu hazmedemiyorum. Birilerinin çıkıp ailesinden özür dilemesi lazım” paylaşımında bulundu.

“YAKIŞMADI BEYLER”

Sanatkarın seveni Aydın Saral ise ’Yakışmadı beyler’ başlığı ile yaptığı paylaşımda, “Garip ve yetim gitti Sait Uçar. Naaşını inşaat gereçleri üzerinde kıldırdınız. Kimse de imamın elinden mikrofonu alıp iki söz demedi” sözlerine yer verdi.

Sanatkarın paylaşım yapan öbür sevenleri de “40 yıllık sanat hayatına 400 eser sığdıran Uçar’ın cenazesi derme çatma inşaat tahtalarının üzerine bırakılarak kılındı. Cenaze için düzgün bir yer hazırlığı yapılamadı. Çok ayıp” paylaşımlarına yer verdi.

NE OLMUŞTU?

Sait Uçar, bir müddettir kanser tedavisi görüyordu. Uçar’ın mevt haberini Menajeri Naz Özcan verdi. Özcan “Sanat Çınarımız canımız Sait Uçar’ı kaybettik. Yeri cennet olsun. Allah bizlere ve sevenleri sabır versin” dedi.

SAİT UÇAR KİMDİR?

Sait Uçar 3 Nisan 1962 tarihinde Trabzon’un Maçka ilçesinde doğdu. Karadeniz müziğinin bilinen isimlerinden olan Sait Uçar, birinci ve orta tahsilini Hamsiköy’de tamamladı ve Trabzon Ticaret Lisesi’ni bitirdi. Zigana Dumanı, İlacım Var Ellerde isimli albümleri bulunuyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Sait Uçar’ın cenazesinde büyük vefasızlık! Tabutun konulduğu sehpa reaksiyon çekti için yorumda bulun

    Sait Uçar’ın cenazesinde büyük vefasızlık! Tabutun konulduğu sehpa reaksiyon çekti için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Sait Uçar’ın cenazesinde büyük vefasızlık! Tabutun konulduğu sehpa reaksiyon çekti için ilk yorumu yapabilirsin.