Sami Uğurlu: Muleka’nın katiyetle kalmasını isteriz

Sami Uğurlu, “Tarkan geçen hafta çapraz bağlarından sakatlanmıştı. Spajic de sakatlandı. Geçmiş olsun diyorum iki oyuncuya da. Maçın bizim ismimize çok keyifli olacağını biliyorduk. Beşiktaş taraftarı da çok önemli bir itici güç ve bizim işimizi zorlaştıracağını da biliyorduk. Birinci 10 dakika önde basan bir Beşiktaş vardı. Hafta içi çalışmalarımızın verdiği datalar, oyunun merkezinde üstünlük kurma istikametindeydi. Beşiktaş’ın 3’lü savunmasının artı tarafları olduğu kadar zaafları da var. Biz bunlara çalıştık. ikinci bölgeden üçüncü bölgeye önemli süratli geçişler yapan bir grubuz. Orta alanda 1 fazla oyuncumuzla üstünlük kuracağımızı biliyorduk. Bununla birlikte süratli geçişlerle goller bulduk. Bizim için güzel bir maç oldu” dedi.

“11 PUANDAN, 47 PUANA GELMEK KOLAY DEĞİL”
Kendisinin vazife yaptığı 17 maçta toplanan 36 puana dikkat çeken Uğurlu, şunları söyledi: “Çok hakikat zamanlama yapmak gerektiğini düşünüyorum. Ben 2 yıldır yardımcı antrenör olarak kulüpteydim. Serkan Reçber’in transferlerinden birisi de benim. Kulübün altyapısından değil, önümüzdeki periyotları planlayarak Serkan Reçber kalmamı istemişti. Oyuncu transferleri konusunda vakit zaman grubu ikiye bölüyoruz. Gelen oyuncular mı yoksa grup mı diye bakıyoruz. Buraya dönem başından bu yana benim onayım olmadan hiçbir oyuncu alınmadı. Hepsini izleyerek, oyun usulümüze uygun olup olmadığını planladık aslında. Doğal bunlar da istediğimiz üzere oldu. Dönem başı grubun başına geçmiş olsaydım bu olur muydu bilmiyorum. Ekibi daha düzgün tanıdığımı biliyorum fakat bunu konuşmak, evvelki hocalar için hakikat olmaz diye düşünüyorum. Evvelki hocalarımız da ellerinden geleni yaptılar. Bir plan, oyuncu profiline uygun bir kurgu gerçekleştirdik. Ağır çalışmayla bunu yaptık. Burada en büyük hisse, planı uygulayan oyuncuların oldu. 11 puandan, 47 puana gelmek kolay değil. Bütün oyuncularımla tek tek gurur duyuyorum.”

“MULEKA’NIN KATİYEN KALMASINI İSTERİZ”
Sami Uğurlu, devre ortasında kiralık olarak takıma kattıkları Jackson Muleka’nın geleceğiyle ilgili olarak ise “Muleka’nın satın alma opsiyonu olduğunu biliyorum. Muhakkak kalmasını isteriz. Bizim için değerli bir isim. Bizimle devam ederse çok önemli bir artı olacaktır. Lakin tek başına Muleka olarak değerlendirmemek lazım bizim ekibimizi. Muleka’yı tahminen dönem başında diğer kadroda görseniz, kıymeti bu kadar ortaya çıkmayabilirdi. Muleka gelmeden evvel 6 maçta 1 beraberlik ve 5 galibiyet almıştı bu ekip. Aslında bu halde bakınca grup olmanın ne kadar kıymetli olduğunu görüyorsunuz. Lakin 5’te 5 yaptığımız oyuncularla, daha evvel 17 maçta 2 galibiyeti vardı kadronun. Önümüzdeki dönem kendi adıma konuşmak için erken. Önümüzde 4 maç var. Bugün de ligde kalmayı garantileyen bir Kasımpaşa var ancak biz buna odaklanmadık. Çok önemli bir maç hazırlığı yapıyoruz her hafta ve karşılığını alıyoruz, sonuna kadar da bu halde gitmek istiyoruz. Transfer konusu da daha sonra konuşulur, şu anda erken olduğun düşünüyorum” diyerek basın toplantısını noktaladı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Sami Uğurlu: Muleka’nın katiyetle kalmasını isteriz için yorumda bulun

    Sami Uğurlu: Muleka’nın katiyetle kalmasını isteriz için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Sami Uğurlu: Muleka’nın katiyetle kalmasını isteriz için ilk yorumu yapabilirsin.