Samsunspor’da yabancı oyuncu krizi

 

Samsunspor, devre ortası transfer periyodunda şu ana kadar 2’si yabancı 4 futbolcu ile kontrat imzaladı. Kırmızı-beyazlılar KV Mechelen’den 30 yaşındaki Trinidad ve Tobagolu defans oyuncu Sheldon Bateau ile 2,5 yıllık, Oud-Heverlee Leuven’den 20 yaşındaki defans oyuncusu Talha Ulvan ile 3,5 yıllık, FC Viktoria 1889 Berlin’den 26 yaşındaki orta saha oyuncusu Tolcay Ciğerci ile 2,5 yıllık ve Ujpest FC’den 29 yaşındaki Fildişi Kıyılı forvet oyuncusu Junior Tallo’yu satın alma opsiyonu ile dönem sonuna kadar kiralık olarak kontrat imzaladı.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun yabancı kuralı hasebiyle takımında en fazla 8 (5 birinci on bir, 2 yedek, 1 de 20 yaş altı futbolcu) yabancı oyuncu bulundurabilen gruplar, 8’den fazla yabancı ile mukavele imzalasa da takımda bulunan 8 yabancıya lisans çıkartıp, maçlarda oynatabiliyor. Samsunspor, yabancılardan sakatlık dolayısı ile dönemi kapatan İsmael Diomande’nin mukavelesini dondurup, defans oyuncusu Sheldon Bateau’nun lisansını çıkardı. Alen Melunovic ve Kevin Boli’nin de mukavele feshi için çalışmalarını sürdüren kırmızı-beyazlılar, yeni transferlerden Junior Tallo’ya ise yabancı kuralından ötürü lisans çıkartamadı. Yerli oyuncu statüsündeki Talha Ulvan ve Tolcay Ciğerci’nin ise lisansları çıkartıldı.

Kırmızı-beyazlıların takımında şu anda Alen Melunovic, Antonio Mendes (Tomane), Elhadj Bah, Erald Çinari, Kevin Boli, Moryke Fofana, Vukan Savicevic ve Sheldon Bateau üzere yabancı oyuncular bulunuyor. Lider Yüksel Yıldırım, Melunovic ve Boli ile kontrat fesih görüşmelerinin devam ettiğini, gerektiği taktirde Erald Çinari ile de ayrılma konusunda görüşeceklerini söz etmişti.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Samsunspor’da yabancı oyuncu krizi için yorumda bulun

    Samsunspor’da yabancı oyuncu krizi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Samsunspor’da yabancı oyuncu krizi için ilk yorumu yapabilirsin.