Selçuk Bayraktar’dan ‘Özdemir Bayraktar Ulusal Teknoloji Burs Programı’ daveti

Vakıftan yapılan açıklamaya nazaran, Türkiye Teknoloji Ekibi Vakfı’nın her eğitim periyodunda Türkiye’nin yerli ve ulusal teknoloji atağına katkı sağlamayı hedefleyen gençleri buluşturan ve öğrencilere karşılıksız sunulan burs programları bu yıl Ulusal Teknoloji Hamlesi’nin öncü ismi merhum Özdemir Bayraktar ismine gerçekleştirilecek.

T3 Vakfı, öğrencilerin proje ve faaliyetlerini desteklediği Özdemir Bayraktar Ulusal Teknoloji Burs Programı sayesinde 2 bin öğrencinin gelişimine katkı sağlayacak. Burs Programı kapsamında Yükselen Yıldız Burs Programı, Eğitmen-Mentor Burs Programı ve Eğitim Takviyesi Burs Programı olmak üzere 3 farklı takviye programı ile ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine burs imkânı sağlanacak.

Açıklamada görüntülü bir bildiriyle öğrencilere davette bulunan Selçuk Bayraktar, “Bu ay prestijiyle bir bursiyer sürecinin daha sonuna geldik. 2020’de 300, 2021’de ise 450 bursiyerimiz vardı. Bursiyerlerimiz bu yıl da evvelki yıllarda olduğu üzere canla başla Ulusal Teknoloji Atağı’nın gelişimi için emek verdiler. Yeri geldi fikir ürettiler, yeri geldi Teknofest’te sabahlara kadar çalıştılar. Yeni periyotta kendisini bu işe adayacak ve daha da ileriye taşıyacak bursiyer adaylarımızı bekliyoruz.” sözlerini kullandı.

Verilen bilgilere nazaran, eğitimin farklı seviyelerinde karşılıksız burs takviyesi sağlanıyor. İstanbul genelinde lisans ve lisansüstü öğrencilerin başvurabildiği Yükselen Yıldız Burs Programı ile iştirakçilere sağlanan özel eğitim imkânları sayesinde şahsî, akademik ve meslek gelişimlerine katkı sunulacak. T3 Vakfı bünyesindeki projelerde yer alma fırsatı sunulan 100 öğrenciye 10 ay boyunca devam edecek program kapsamında aylık 1.200 TL burs takviyesi verilecek.

T3 Vakfı tarafından hayata geçirilen Deneyap Teknoloji Atölyelerinde öğrencilere eğitmenlik yapma ve müsabakalar için desteklenen gruplara mentorluk yapma imkânı da sunulan Eğitmen-Mentor Burs Programı ile de iştirakçilerin ehil oldukları alanlarda gelişmelerine katkı sağlanıyor. Türkiye’nin farklı vilayetlerinde bulunan Deneyap Teknoloji Atölyelerinde yer almak üzere lisans ve lisansüstü öğrencilerin başvurabildiği programda 400 şahsa 10 ay boyunca aylık 1.200 TL burs dayanağı sunulacak.

Türkiye genelinde ortaokul, lise ve üniversitede tahsil gören öğrencilerin başvurabildiği Eğitim Takviyesi Burs Programında ise 1.500 öğrenciye 10 ay boyunca aylık 750 TL burs takviyesi sağlanacak.

Müracaatların 30 Kasım’a kadar devam edeceği burs programı için iştirakçiler, T3 Vakfı kurumsal idare sistemi üzerinden ulaşabilecekleri “https://turkiyeteknolojitakimi.org/burs-programlari.html” sayfasından program ayrıntılarını inceleyebiliyor ve müracaatta bulunabiliyor.

Burs programından kabul alan öğrenciler, teknolojinin farklı alanlarında Türkiye’nin geleceğine imzasını atacak başarılı çalışmalara ortak olacak.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Selçuk Bayraktar’dan ‘Özdemir Bayraktar Ulusal Teknoloji Burs Programı’ daveti için yorumda bulun

    Selçuk Bayraktar’dan ‘Özdemir Bayraktar Ulusal Teknoloji Burs Programı’ daveti için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Selçuk Bayraktar’dan ‘Özdemir Bayraktar Ulusal Teknoloji Burs Programı’ daveti için ilk yorumu yapabilirsin.