Selçuk Yöntem’den Kenan Işık ve ‘Kim Milyoner Olmak İster’ itirafı!

Ömer Öztürk’ün sunumuyla TRT Haber’de ekranlara gelen ‘Vapurda Çay Simit Sohbet’ programının bu haftaki konuğu Selçuk Yol oldu. 68 yaşındaki sanatçı, üç dönem boyunca izleyiciyle buluştuğu ‘Kim Milyoner Olmak İster’ yarışının birinci sunucusu Kenan Işık’ı izlediği vakitleri anlattı.

“FARKLI BİR ÜSLUP MÜSABAKAYI ZEDELEYEBİLİRDİ”
“Yarışmayı seyrederken Kenan Işık’tan oburu sunamaz diyordum” açıklamasını yapan Sistem, tedavisi konutunda devam eden Kenan Işık’ın son durumuna ait de konuştu.

‘Tost fotoğrafı’ davasını kazandı! İşte alacağı tazminat meblağıHaberi Görüntüle

Ünlü isim, “Asıl unutulmaz olan, Kenan Işık o kadar hoş sunuyordu ki, seyrederken ‘Bunu ondan öbür kimse sunamaz’ diye düşünüyordum. ‘Kendim sunsam nasıl sunarım?’ diye bile aklıma gelmiyordu. Biz Kenan ile tıpkı ekoldeyiz devlet tiyatrosundan. Onun üslubunu ve birebir ekolden gelmemizin istikrarını tutturmam gerekiyordu. Farklı bir üslup ile sunmak müsabakayı zedeleyebilirdi. Son durumu ile ilgili bilgim yok ancak durumu stabil diye biliyorum. Hayat mucizeler ile doludur” açıklamasını yaptı.

KENAN IŞIK’IN SON DURUMU
Öte yandan Ozan Zeybek, geçtiğimiz ay Kenan Işık’ın sıhhat durumuna ait bilgi vermişti. A Spor’da konuşan Zeybek, usta sanatkarın sıhhat durumunu anlatmıştı: Sekiz yıl olacak. Ancak bakımı çok âlâ. Kenan Işık’ı nasıl biliyorsanız o denli. Her gün sakal tıraşı yapılıyor, besin desteği alıyor. Yatan hastalarda ekseriyetle yaralar çıkar, zayıflama olur. Ancak Kenan Işık bıraktığımız üzere. Çok âlâ bakılıyor. Bu türlü hafızalarda kaldığı üzere. Ailesi tarafından çok düzgün bakılıyor.”

Kenan Işık’a büyük ayıp!Yakışıksız benzetmeye reaksiyon yağdıHaberi Görüntüle

NE OLMUŞTU?
2014 yılında spor sonrası saunaya giren Kenan Işık, sauna çıkışı kendisini uygun hissetmediğini belirtti ve kısa mühlet sonra istikrarını kaybederek yere düştü.

Şiddetli çarpmanın tesiriyle baş travması geçirdiği belirtilen sanatçı, kaldırıldığı Amerikan Hastanesi’nde çabucak ameliyata alındı. Dört saatlik ameliyatın akabinde ağır bakım ünitesine kaldırılan Kenan Işık, uzun müddettir meskeninde tedavi görüyor.

“YALI ÖMRÜ BENİ ETKİLEMİYOR”
Daha evvel ‘Deli Yürek’, ‘Kurtlar Vadisi’, ‘Aşk-ı Memnu’, ‘Bugünün Saraylısı’ üzere üretimlerde rol alan Usul, canlandırdığı karakterler kadar, dizilerdeki yerler da dikkat çekmişti.

68 yaşındaki Selçuk Prosedür, mevzuyla ilgili; “Beni yalı görsel olarak çok etkiliyor lakin hayat olarak pek etkilemiyor” dedi ve şöyle devam etti:

‘Aşk-ı Memnu’ açıklaması!‘Yurt dışında kaymağını yiyorum’ Haberi Görüntüle

“Çünkü yalılarda dizi, sinema çektim. Evvelden, gürültülü ortam olmadan olsaydı yalıda yaşamak çok keyifli olabilirdi. Lakin yalıda oturmanın gürültü ile nasıl özdeşleştiğini gördüm. Bu beni hiç keyifli etmedi.”

“O TELEFONU BEKLEDİĞİM VAKTİN ZORLUĞUNU ANLATAMAM”
Selçuk Yol, konservatuvar imtihan sonuçları ile ilgili bir de anısını da “Ben konservatuar imtihanına girerken çok ehemmiyeti bir telefon bekliyordum. O telefonu beklediğim vaktin zorluğunu anlatamam. Daima sonuçlanması gereken şeylerin, başlangıçların olduğu yerde gelecek olan haberlerin beklentisi insanı o dakikaları geçilmez bir badireye sokar. Bazen de hiç beklemediğiniz anda çok hoş bir telefon gelir” kelamlarıyla anlattı.

40 yıllık evliliğini anlattı“İkinci çocuk hamaseti olmadı”Haberi Görüntüle

“İNTERNET GENÇLERİN KİTAP ALMA ZEVKİNİ YOK ETTİ”
Programda kitap tutkusundan bahseden Sistem, genç jenerason ile farklı noktalara da değindi. Usta oyuncu, ”İnternet genç kuşağın kitap alma zevkini yok etti. Çağımızın birtakım gerçekleri kolaycılığa kaçırıyor. Herkes kendi neslin çok değerli olduğunu söyleyebilir ancak tartışmasız bizim kuşak farklı bu konularda” dedi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Selçuk Yöntem’den Kenan Işık ve ‘Kim Milyoner Olmak İster’ itirafı! için yorumda bulun

    Selçuk Yöntem’den Kenan Işık ve ‘Kim Milyoner Olmak İster’ itirafı! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Selçuk Yöntem’den Kenan Işık ve ‘Kim Milyoner Olmak İster’ itirafı! için ilk yorumu yapabilirsin.