Seren Ay, rakibini 4 rauntta nakavt etti! Bir unsur imza attı

Türk bayan boksör Seren Ay Çetin, Mike Tyson ve Muhammed Ali üzere isimlerin şampiyonluk yaşadığı WBC’de 2 defa dünya şampiyonu olan ‘Golden Baby’ lakaplı Avusturyalı Eva Voraberger ile ringe çıktı. Caferağa Spor Salonu’ndaki tertipte rakibi Eva Voraberger’i 4’üncü raundun başında nakavt eden Seren Ay, WBC gümüş kemerin sahibi oldu.

Dünya şampiyonu ve WBC Asya gümüş kemer sahibi Serdar Avcı’nın antrenörlüğünü yaptığı Kadıköy Boks Kulübü sportmeni Seren Ay Çetin, mesleğinde 9 memleketler arası karşılaşmada galip geldi. 

SEREN AY ÇETİN: DÜNYAYI SALLAYACAĞIM
Gayretinin akabinde Demirören Haber Ajansı’na (DHA) açıklamalarda bulunan Seren Ay Çetin, “Tarih yazdım ve asıl benim için değerli olan, 2 kez dünya şampiyonluğu yaşamış birine diz çöktürdüm. Bu benim için inanılmaz bir his. Ben başarılı olduğumu ve potansiyelimi esasen biliyordum fakat artık bunu gösteren bir nesneye sahibim. Benim için en kıymetlisi altın kemer için oynayacağım ve artık ben dünya şampiyonu adayıyım. Bir sonraki maçımda ülkemize birinci altın kemeri getiren kişi olacağım. Tezlerimin hiçbiri boş değil, çok çalıştım, çok emek verdim. Daha çok çalışarak dünyayı sallayacağım” dedi.

“HAYALLERİME ÇOK YAKINIM”
2 sefer dünya şampiyonluğu yaşamış bir ismi mağlup ettiğini hatırlatan Seren Ay Çetin, “Sadece mağlup etmekle kalmadım, nakavt ettim. Benim için de en değerlisi bu. Hayallerime çok yakınım, bunu anladım bugün. Antrenörüm Serdar Avcı’ya ve beni destekleyen herkese çok teşekkür ederim. Bana inanın, çok daha düzgün işler başaracağım” diye konuştu. 

SERDAR AVCI: BU BURADA BİTMEYECEK, WBC DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU DA GELECEK
Seren Ay Çetin’in dünya şampiyonu ve WBC Asya gümüş kemer sahibi antrenörü Serdar Avcı, yaptığı açıklamada, “Türk tarihinde, profesyonel boksta bir birincisi başardık. WBC gümüş kemeri ülkemize getirdik, çok memnunuz. Grubuma çok teşekkür ediyorum. Hepsi birbirinden başarılı isimler. Her vakit yanımda oldular, gece gündüz çalıştılar. Bugün bizi yalnız bırakmayan DHA başta olmak üzere bütün basın mensuplarına teşekkürlerimi sunuyorum. Bu burada bitmeyecek, WBC dünya şampiyonluğu da gelecek” sözlerini kullandı. 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Seren Ay, rakibini 4 rauntta nakavt etti! Bir unsur imza attı için yorumda bulun

    Seren Ay, rakibini 4 rauntta nakavt etti! Bir unsur imza attı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Seren Ay, rakibini 4 rauntta nakavt etti! Bir unsur imza attı için ilk yorumu yapabilirsin.