Serena Williams’tan haber alınamayan Çinli tenisçi Peng’e dayanak

Erkeklerde dünya 1 numarası Novak Djokovic ve Japon tenisçi Naomi Osaka’nın akabinde mesleğinde 23 grand slam şampiyonluğu bulunan Serena Williams da Çinli meslektaşına dayanak verdi.

Serena Williams, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, haberi duyduğunda yıkıldığını ve şok olduğunu belirterek, “İddialar soruşturulmalı. Buna sessiz kalamayız. Bu çok güç vakitlerde ona ve ailesine sevgilerimi gönderiyorum. Umarım inançtadır ve bir an evvel bulunur.” sözlerini kullandı.

Çin devlet kanalı CGTN, Peng Shuai’nin kaleminden olduğu argümanıyla mektup yayımladı fakat Bayanlar Tenis Birliğinin (WTA) Lideri ve Üst Yöneticisi (CEO) Steve Simon, “Bu mektup, onun nerede olduğuna yahut güvenliğinin sağlanıp sağlanmadığına ait tasalarımın daha da artmasına yol açtı.” açıklamasını yaptı.

Çiftlerde 2013 Wimbledon ile 2014 Fransa Açık şampiyonluğu bulunan Peng, teklerde ise klasmanda 14. sıraya kadar yükselmiş ve 2014 ABD Açık’ta yarı final oynamıştı.

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Serena Williams’tan haber alınamayan Çinli tenisçi Peng’e dayanak için yorumda bulun

    Serena Williams’tan haber alınamayan Çinli tenisçi Peng’e dayanak için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Serena Williams’tan haber alınamayan Çinli tenisçi Peng’e dayanak için ilk yorumu yapabilirsin.