Shakhtar Donetsk CEO’su Sergei Palkin: “Bir çalışanımız Ruslar tarafından öldürüldü”

Rusya ve Ukrayna ortasındaki kriz futbolu da derinden etkiledi. Ukrayna’nın en kıymetli kulüplerinden Shakhtar Donetsk’te çocuk koçu olarak vazife yapan bir çalışan Rus atakları sonucu hayatını kaybetti.

Shakhtar Donetsk CEO’su Sergei Palkin, yaptığı açıklamada vefat haberini doğruladı. Palkin, “Bir çalışanımız dün hayatını kaybetti. Kendisi çocuk koçuydu. Bir Ruıs mermisi ona isabet etti ve öldü. Rusya Ukraynalıları öldürüyor. Bu çılgınlığı durdurun! Susmayın, konuşun! Aksi takdirde, bu sizin yenilginiz olacaktır. Tüm gelecek jenerasyonlar tarafından hatırlanacak bir mağlubiyet. Dünya tarihinden silinemeyecek bir hezimet. Ve her biriniz işlenen cürümlerin kabahatini ve sorumluluğunu taşıyacaksınız.” sözlerini kullandı.

Palkin ayrıyeten Rus yönetici, futbolcu ve teknik adamlara da seslenerek şu kelamları kullandı;

“Rus futbol kulüplerinin sahiplerine, yöneticilerine ve oyuncularına sesleniyorum. Rusya, Ukrayna’ya dehşetli ve hain bir askeri taarruz gerçekleştirdi. Her birinizin bulunduğu ve her vakit sıcak bir biçimde karşılandığınız bir ülke. Akrabalarınız, arkadaşlarınız var, hatta bazılarınızın doğduğu bir ülke ve bu ülke Rus ordusu tarafından ağır silahlarla yok ediliyor. Tüm dünya bu çılgınlığı durdurmak için harekete geçmenizi bekliyor fakat korkuyorsunuz. Sporda dehşet, zafer mümkünlüğünü sıfıra indiren histir. Ukrayna’daki savaşa karşı çıkma endişeniz yıkılan kentler, endişeniz sivil halk ortasında binlerce ve binlerce mevt, kaygınız meyyit çocuklar ve milyonlarca insanın sakat bahtı… Kanlı rejime karşı gelme endişeniz en büyük yenilginizdir.”

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Shakhtar Donetsk CEO’su Sergei Palkin: “Bir çalışanımız Ruslar tarafından öldürüldü” için yorumda bulun

    Shakhtar Donetsk CEO’su Sergei Palkin: “Bir çalışanımız Ruslar tarafından öldürüldü” için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Shakhtar Donetsk CEO’su Sergei Palkin: “Bir çalışanımız Ruslar tarafından öldürüldü” için ilk yorumu yapabilirsin.