Sıcak Gelişme: Büyük Bitcoin Borsası Binance’ye Çin’den Yasak!

Dev Bitcoin borsası Binance, Çin’den gelen yasaklarla gündemde. Binance, ülkenin “büyük güvenlik duvarının” ardında engellenen web siteleri listesine katıldı.

Dev Bitcoin borsası Çin’den gelen yasaklarla gündemde!

8 Temmuz’da birçok Binance kullanıcısı web sitesinin Çin‘de yasaklandığını öğrendi. Kripto para blogcusu Colin Wu’ya nazaran, art uç API davetlerinin engellenmesi nedeniyle borsanın taşınabilir uygulamasına da erişilemiyor. Ülkenin “büyük güvenlik duvarı” artık kullanıcıların kripto para borsasına erişmesini engelliyor, yani sırf sanal özel ağ (VPN) hizmeti yardımıyla borsayı ziyaret edilebiliyor.

Lakin bilhassa, Huobi ve OKEx üzere Binance’in rakipleri Çin’de hala mevcut. habercurcuna.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, Binance ve öbür tanınan kripto para borsaları için anahtar söz aramaları Haziran başlarında Çinli internet hizmetleri tarafından kara listeye alındı. Binance yasağı, Çin’in geçen ay ülkenin tüm Bitcoin madencilik sanayisini ortadan kaldırmayı da içeren büyük kripto baskılarının bir kesimi olarak geliyor.

Binance ayrıyeten dünya çapında önemli düzenleyici incelemelerle karşı karşıya

Dünyanın en büyük borsası başlangıçta Çin merkezliydi, lakin daha sonra 2017 kripto yasağı nedeniyle yurtdışına taşınmak zorunda kaldı. Binance ayrıyeten dünya çapında önemli düzenleyici incelemelerle karşı karşıya. Birden fazla İngiltere bankası bu haftanın başlarında ticaret platformuna yapılan ödemeleri engelledi. Bu durumun ne kadar süreceği ise belirsizliğini koruyor.

Başkan kripto para ünitesi Bitcoin, yazım sırasında ufak düşüşlerle 33.000 dolar düzeyinden süreç görüyor. Kripto paraların hükümdarı, şu anda 619 milyar dolarlık bir piyasa bedeline sahip. Bitcoin yazım sırasında piyasa kıymetiyle 28,4 milyar dolarlık bir son 24 saatlik süreç hacmini yönetiyor. Bitcoin (BTC) fiyatını ve ayrıntılı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Sorumluluk Reddi Beyanı: habercurcuna.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. habercurcuna.com rastgele bir kripto para ünitesinin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut habercurcuna.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle habercurcuna.com ve sitede yer alan makalelerin müellifleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile ilgili rastgele bir süreç yapmadan evvel kendi araştırmalarını yapmalıdır.

İhtar: habercurcuna.com’a ilişkin haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması habercurcuna.com’un müsaadesine natüreldir. Sitedeki hiçbir içerik müsaadesiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut rastgele bir platformda yayımlanamaz. habercurcuna.com’a ilişkin kod, tasarım, yazı, grafik ve başka tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara ters biçimde kullananlar hakkında yasal süreç başlatılacaktır..

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Sıcak Gelişme: Büyük Bitcoin Borsası Binance’ye Çin’den Yasak! için yorumda bulun

    Sıcak Gelişme: Büyük Bitcoin Borsası Binance’ye Çin’den Yasak! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Sıcak Gelişme: Büyük Bitcoin Borsası Binance’ye Çin’den Yasak! için ilk yorumu yapabilirsin.