Sinead O’Connor oğlunun vefatından sonra bir daha müzik söylememeye yemin etti

‘Nothing Compares 2 U’ isimli müziğiyle hem dünyada hem de Türkiye’de 90’lı yıllara damgasını vuran İrlandalı müzikçi Sinead O’Connor, oğlunun yürek burkan vefatının akabinde bir daha asla canlı performans sergilemeyeceğini açıkladı.

Müzikçinin 17 yaşında hayatını kaybeden oğlu Shane Lunny, geçtiğimiz ay intihar nezareti altındayken hastaneden kaybolmuş ve daha sonra meyyit olarak bulunmuştu.

“ŞARKI SÖYLEYECEĞİM BİR ŞEY OLMAYACAK”
Yakın gelecekte sahnelere geri döneceği söylentileri üzerine toplumsal medya hesabından bir paylaşım yapan O’Connor, “Açıkça söylemem gerekirse, bu yıl, gelecek yıl yahut öteki bir vakit sahneye çıkıp performans sergileyeceğim söylentileri yanlış. Bir daha asla müzik söyleyeceğim bir şey olmayacak” dedi.

“ONU TABURCU ETTİLER”
Nezaret altında tutulduğu hastaneden kaçarak hayatına son veren oğlu için hastaneyi ve devlet yetkililerini suçlayan O’Connor, İrlanda devletini asla affetmeyeceğini lisana getirmişti.

Müzikçi mevzuyla ilgili; “Shane bir ay evvel, cenaze planlarını da içeren intihar notları bırakmasının akabinde Çocuk ve Ergen Ruh Sıhhati Hizmetleri’ne (CAMHS) getirilmişti. Onu taburcu ettiler. Hiçbir planı olmadığını söyledi. Meğer oğlumun ‘Bir düğünden farkı olmayan cenaze merasimi planladığını’ söylediği kişi itiraz etmişti. Bu kişi CAMHS psikiyatristiydi. İrlanda’ya güzel geldiniz. Düğünlerin cenaze olduğu, cenazelerin düğün olduğu yer” tabirlerini kullanmıştı.

VEFAT HABERİNİ TOPLUMSAL MEDYADAN VERMİŞTİ
Dört çocuk annesi O’Connor, oğlunun mevt haberini de toplumsal medyadan açıklamış, “Benim hayatımın ışığı, hoş oğlum Nevi’im Nesta Ali Shane O’Connor, dünya çabasını bitirmeye karar verdi. Ve o artık Allah’la birlikte. Huzur içinde uyusun ve kimse onu örnek almasın. Bebeğim benim. Seni çok seviyorum, lütfen huzur içinde yat” demişti.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Sinead O’Connor oğlunun vefatından sonra bir daha müzik söylememeye yemin etti için yorumda bulun

    Sinead O’Connor oğlunun vefatından sonra bir daha müzik söylememeye yemin etti için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Sinead O’Connor oğlunun vefatından sonra bir daha müzik söylememeye yemin etti için ilk yorumu yapabilirsin.