Sinem Umaş yeni imajıyla şaşırttı

Semra kaynana ile ettiği kavgalarla 2004 yılında Kanal D ekranlarında reyting rekorları kıran ‘Gelinim Olur Musun?’ müsabakasına damga vuran Sinem Umaş, son haliyle görenleri şaşırttı.

TAM NOT ALDI

Yeni imajını etkin olarak kullandığı toplumsal medya hesabının öyküler kısmından paylaşan fenomen isim, takipçilerinden tam not almayı başardı.

Toplumsal medya kullanıcıları, yaptırdığı estetiklerin yanında diyet de yaparak kilo kaybeden 38 yaşındaki Umaş’a, “Bambaşka biri olmuşsun” üzere yorumlarda bulundu.

Eski gelin adayı, fizikî değişiminin dışında kendini sokak hayvanlarına adamasıyla ve yaptığı yardımlarla da sık sık gündeme geliyor.

“ÇİNGENELER ÜZERE OLDUM”

Öte yandan Umaş, geçtiğimiz aylarda kullandığı eser nedeniyle saçı turuncu olduğu için pişmanlığını lisana getirdiği görüntüde, “Tarık Mengüç üzere oldum. Çingeneler üzere oldum” tabirlerini kullanmıştı.

Umaş’ın görüntüsünü izleyen Mengüç, toplumsal medya hesabından isyan etmiş, “Bugüne kadar kimse ile polemik yapmadım ama benim adabıma ile sanatıma benim roman oluşuma tabiri caizse çingene oluşuma kimse laf edemez. Bu ırk ayrımıdır, unutma ki romanlar ve çingeneler müziğe istikamet veren insanlardır. Albüm çıkaracaksan sana müzik veririm ismine ‘çingenelere kurban olasın’ diye” demişti.

37 yaşındaki Umaş ise Mengüç’e, “E ağabeyciğim senin saçın turuncu değil miydi? E benim de başım turuncu oldu neyin duyarı bu?” diyerek, karşılık vermişti.

“BU NASIL BİR ÖN YARGI?”

Daha sonra yeni bir açıklama yapan Tarık Mengüç, “Siyahi insanlara karşı ırkçılık söylemi olduğunda ayağa kalkan halkın, kendi milletinin kültürünü ötekileştirdiği bir ülke de yaşıyoruz maalesef ki. ‘Böyle bir çingenelik olur mu?’ nedir ya? Bu nasıl bir itham, bu nasıl bir ön yargı? Dünyaya geldiğim toprakların sahiden bu zihniyeti., olduğuna inanamıyorum. Hesapta biriz lakin birbirimizi ‘Kürt, roman, laz, çerkez’ diye ayırır olmuşuz. Roman olmak en ufak şeyle bile memnun olmak. O her vakit yakalamak istediğiniz huzuru bir kıvılcımla bulmak. Biz sizin ön yargıyla baktığınız kültür hiç değildik, olmadık da” diyerek kelamlarını noktalamıştı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Sinem Umaş yeni imajıyla şaşırttı için yorumda bulun

    Sinem Umaş yeni imajıyla şaşırttı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Sinem Umaş yeni imajıyla şaşırttı için ilk yorumu yapabilirsin.