Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay: ‘Rakibimiz Petrocub’u iyi tanımıyoruz’

Bolu’nun Gerede ilçesinde kamp yaptıkları otelde gazetecilere açıklamalarda bulunan Çalımbay, UEFA’nın bu dönem birinci kere düzenlediği Avrupa Konferans Ligi’nde 2. ön eleme çeşidinde uğraş edecekleri Moldova’nın Petrocub ekibiyle ilgili kıymetlendirme yaptı.

İstek Çalımbay, rakiplerinin bundan evvelki maçlarını seyrettiklerini, lig maçlarını da takip ettiklerini belirterek, “Bizden evvel lige başladılar, maç oynadılar. Avrupa kupa maçı da oynadılar. Biz de daha kamptayız.” diye konuştu.

Çalımbay, tanımadıkları bir ekip olduğunu lisana getirerek, “Onun için çok dikkatli olmamız gerekiyor. Birinci maç deplasmanda olduğu için ona nazaran ne yapacaklarımızı burada çalışıyoruz. Natürel ki maçı 2 gün kala oyuncularımıza da seyrettireceğiz. Bütün tahlilleri yapıp onlara söyleyeceğiz. Bütün amacımız, bu kümeden çıkmak. Onun için de bu maçı geçmemiz gerekiyor.” sözlerini kullandı.

– “Bütün hedefimiz, oradan güzel bir halde dönmek”

Avrupa kupasında birinci müsabakanın akabinde 2 maç daha yapacaklarını anlatan Çalımbay, şunları söyledi:

“Onun için evvel değerli olan bu maç. Bizim bu maçı çok uygun bir biçimde bitirmemiz gerekiyor. Zati şu anda bütün çalışmalarımız bu maça yönelik. İdmanlarımız günde 2-3’tü. Onların hepsini kestik, artık tek idmanla çalışıyoruz. Ayın 20’sinde İstanbul’a geçeceğiz. Oradan da Moldova’ya gideceğiz. Bütün gayemiz, oradan âlâ bir formda dönmek.”

Transfer çalışmalarına da değinen deneyimli teknik adam, “Şu anda transferde çok düzgünüz, yalnızca bir yerimiz eksik kaldı. O eksik transferimizi de inşallah 1 hafta içinde bitireceğiz. Lakin maalesef Avrupa kupasındaki birinci maçta bu arkadaşımız yer alamayacak. Güzel transferler yaptık. İnşallah bize çok büyük yararları olacak.” değerlendirmesinde bulundu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay: ‘Rakibimiz Petrocub’u iyi tanımıyoruz’ için yorumda bulun

    Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay: ‘Rakibimiz Petrocub’u iyi tanımıyoruz’ için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay: ‘Rakibimiz Petrocub’u iyi tanımıyoruz’ için ilk yorumu yapabilirsin.