Son Dakika: Alper Potuk’tan yabancı kuralı patlaması! O hareket için ilk kez konuştu…

Geçen dönem Ankaragücü formasıyla eski kadrosu Fenerbahçe’ye karşı gol atan ve sevinci esnasında sus işareti yaparak sarı-lacivertlilere göndermede bulunan Alper Potuk, bahse dair açıklamalarda bulundu.

Çaykur Rizespor’a transfer olan Alper Potuk, mesleğine ve yabancı kuralına dair yayıncı kuruluş beIN SPORTS’ta dikkat çeken tabirler kullandı.

Rizespor’u tercih etme sebebini açıklayan Alper, “Geçen sene ligi tamamladıktan sonra 3-4-5 grubun çok önemli ilgisi oldu, onlara teşekkür ederim. Birkaç kulüple bayağı yol kat etmiştik lakin sonradan Rizespor, çok daha baskılı isteyerek çıktı. Hocamızın da eski öğrencisi olmamdan ötürü, liderimizin da isteğiyle Rizespor oldu, inşallah güzeli olur” dedi.

“HAREKETİM NE TARAFTARA NE DE CAMİAYA”

Fenerbahçe’ye attığı goldeki “sus” işaretinin nedeni sorulan Alper, “Fenerbahçe ile bağımız çok düzgündü. Hareketim ne Fenerbahçe taraftarına ne topluluğa. Orada kırıldığım birtakım noktalar olmuştu. 5-6 sene full oynamış bir oyuncu, tarihte görülmemiş bir olay da yapmıştık, çok büyük indirim yapmıştım mukavelede. 3 ay sonra ekip bulmam istendi, tamam dedim, kadro buldum. Bulunca farklı olaylar gelişti, çok üzüldüğüm noktalar olmuştu. 3 ay evvel indirim yaptım, oynamadım, ses çıkarmadan, 3 ay sonra bana yapılan muameleler benim çok ağrıma gitmişti. Sonra ben takım dışı kaldım. Federasyona verilen bir liste var, 1 kişi boş bırakıldı, benim ismim yazılmadı. O olaylara reaksiyon olarak içinde kalmıştı, ben onu yaptım. Yoksa ne topluluğa karşı, ne taraftara karşı yapılmış bir şey değildi” formunda konuştu.

“ÜLKEDE ÇOK BOŞ KONUŞAN VAR”

Yabancı kuralı tartışmalarında isminin geçmesinden duyduğu rahatsızlığı lisana getiren deneyimli futbolcu, “Yabancı tartışmasında çok ismim geçiyor, ondan da çok rahatsızım. Hiç oynamamış, daima yatarak gelmiş üzere lanse ediliyor. Çok boş konuşan olduğu için ülkemizde… 7 sene Fenerbahçe’de kaldım, 5 sene dünya yıldızları ortasında daima alanda olan şahıstım. Son senede takım dışı olayları olunca üzerime yığılmaya başlandı. Kimse beni oburuyla karıştırmasın, ben çok büyük bonservis bedeliyle transfer oldum, 5 dönem full oynadım, beni bu konuşmalardan uzak tutsunlar, herkes kendi işine baksın. Yabancı kuralı olur olmaz, ben oynamaya devam edeceğim” sözlerini kullandı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Son Dakika: Alper Potuk’tan yabancı kuralı patlaması! O hareket için ilk kez konuştu… için yorumda bulun

    Son Dakika: Alper Potuk’tan yabancı kuralı patlaması! O hareket için ilk kez konuştu… için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Son Dakika: Alper Potuk’tan yabancı kuralı patlaması! O hareket için ilk kez konuştu… için ilk yorumu yapabilirsin.