Son Dakika: Bakan Kasapoğlu ve Bakan Çavuşoğlu’ndan Galatasaray’a destek açıklaması! Çavuşoğlu, Yunan mevkidaşı ile görüştü…

Yeni dönem hazırlıkları kapsamında oynanacak olan özel maçı için Yunanistan’a giden Galatasaray, PCR testlerinin kabul edilmemesi ve Yunan yetkililerin tutumu sonrasında Türkiye’ye dönüş kararı aldı.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, sarı-kırmızılı kulübün yanında olduklarını belirterek, “Galatasaray’ın karşı karşıya kaldığı bu ilkel hali şiddetle kınıyorum” dedi.

Bakan Kasapoğlu, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, sarı kırmızılı topluluğun yanında olduklarını belirtirken “Hazırlık maçı için Yunanistan’a giden Galatasaray Spor Kulübü’müzün karşılaştığı tavır üzerine kulüp lideri Burak Elmas ve Fatih Hoca ile telefonda görüşerek yanlarında olduğumuzu tabir ettim. Galatasaray’ın karşı karşıya kaldığı bu ilkel hali şiddetle kınıyorum.” tabirlerine yer verdi.

BAKAN ÇAVUŞOĞLU DA REAKSİYON GÖSTERDİ

Hususa münasebet toplumsal medya hesabından açıklama yapan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise “Bugün Galatasaray Futbol Ekibimizin Yunanistan’da karşılaşmış olduğu uygun niyetten ve centilmenlikten uzak muamele kabul edilemez. Tüm ekiplerimizin her vakit yanındayız!” sözleriyle Yunanistan’a reaksiyon gösterdi.

DIŞİŞLERİ BAKANI ÇAVUŞOĞLU, YUNAN MEVKİDAŞI DENDİAS İLE GÖRÜŞTÜ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Dışişleri Bakanlığının yaptığı bilgilendirmeye nazaran, Bakan Çavuşoğlu, Yunan mevkidaşı Dendias ile görüşmesinde, Galatasaray Futbol Kadrosu’nun Atina’da uğradığı keyfi muameleyi gündeme getirdi.

NE OLMUŞTU?

Olympiakos ile oynayacağı hazırlık maçı için Yunanistan’a giden Galatasaray Futbol Ekibi, Yunan yetkililerin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testlerini kabul etmemesi ve sergiledikleri kaba davranışlara reaksiyon olarak Atina’dan geri dönme kararı almıştı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Son Dakika: Bakan Kasapoğlu ve Bakan Çavuşoğlu’ndan Galatasaray’a destek açıklaması! Çavuşoğlu, Yunan mevkidaşı ile görüştü… için yorumda bulun

    Son Dakika: Bakan Kasapoğlu ve Bakan Çavuşoğlu’ndan Galatasaray’a destek açıklaması! Çavuşoğlu, Yunan mevkidaşı ile görüştü… için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Son Dakika: Bakan Kasapoğlu ve Bakan Çavuşoğlu’ndan Galatasaray’a destek açıklaması! Çavuşoğlu, Yunan mevkidaşı ile görüştü… için ilk yorumu yapabilirsin.