Son dakika: Beşiktaş-Fenerbahçe derbisi sonrası büyük övgü: “Beni şaşırttı! Beşiktaş’ın en iyisiydi”

Spor Toto Harika Lig Ahmet Çalık Dönemi’nin 36. haftası Beşiktaş-Fenerbahçe derbisine sahne oldu. Derbi karşılıklı atılan gollerle 1-1 sona erdi. Bu maçın akabinde Beşiktaş puanını 55’e Fenerbahçe ise 69’a yükseltti. Gelecek hafta Beşiktaş, Göztepe’ye konuk olacak. Fenerbahçe ise alanında Fatih Karagümrük’ü ağırlayacak.

Beşiktaş-Fenerbahçe derbisi vakit zaman gergin anlara sahne oldu. Maçın şimdi başında tribünlerden atılan yabancı unsurlardan biri İrfan Can Kahveci’yte isabet etti. Yıldız oyuncu dakikalarca yerde kaldıktan sonra hakem Arda Kardeşler’e reaksiyon gösterdi.

Fenerbahçe’de Filip Novak kadrosunu 1-0 öne geçirse de iki penaltıya birden sebebiyet verdi.

Beşiktaş-Fenerbahçe derbisi bu olaylarla akıllarda kalırken Lider İhtimam ve Metin Tekin, NTV’de derbiyi yorumladı.

Lider Özen’in yorumları şu biçimde;

“Kalite bakımından noksan lakin heyecan bakımından yüksekti. Birinci devre Fenerbahçe daha anlaşılabilir bir maç oynamıştı, Beşiktaş daha yakındı galibiyete. 3 tane çok çok net konum kaçırdı Beşiktaş. Tamamlanmamış yahut tamamlanamamış ataklar gördük. 10 paslık dizi göremedik. Kaliteden çok güçle yürüdü maç. Biraz daha rahat olurlar mı dedik mesela o da olmadı. İki teknik adamı da eleştirmek hakikat olmaz. İki teknik adamın da seneye taşımak istedikleri var. Yara almak istemediler, ona karşın çok risk almadılar bir kaç da durum gördük”

“RİSK ALMAMAK NORMAL”

“Ne Beşiktaş ne de Fenerbahçe risk almadı. İki ekip da eksikler nedeniyle riskli 11’lerle başlamıştı. Maç oynanırken iki hoca da risk almadı, ben de bunu makul karşılarım. Hücum oyuncuları biraz sınıfta kaldı. Son vuruşa kaldı bir kaç pozisynda. Larin de Batshuayi de penaltıyı bitiremedi. Bunun dışında son pas tercihleri bakımından Fenerbahçe’de Serdar’ın, Mert Hakan’ın İrfan’ı Rossi’nin yanılgıları oldu. Karşılıklı kusurlarla oldu goller. Fenerbahçe’nin golünde Larin ofsaytı tıkadı. Yeteri kadar yeterli izlememenin getirdi bir noksan. Novak’ın 2 tane penaltı yaptırması var. Savunma kusurlarından kaynaklanan konumlar var fakat hünerle bir ortaya gelemedi bir türlü. Savunmadan yahut ataktan maçın adamı seçme bahtımız yok. Fenerbahçe’de Zajc ve Ferdi. Ferdi savunma işini kusursuz yaptı. Çok rislik görünen birtakım toplarda çabukluğunu gösterdi. Zajc her topu olumlu kullanmaya çalıştı. Beşiktaş’ta önden yahut geriden kimse maçın adamı olamaz. Olsa olsa Josef yahut Emirhan olur anca.”

“LARIN İÇİN SAĞ KANAT UYGUN ÇALIŞMALI”

“Beşiktaş geçen dönem sağdan top getirip ceza alanında buldu tüm golleri neredeyse. Larin’in tek vuruşta avantajı var, değişik hareket deneyince problem başlıyor. Larin’in gol atabilmesi için oyun kurucusu sağ kanatta olması lazım. İlk yarıda İsmail hoca çok akıllı biçimde Serdar Saatçi ve Kanan tarafından oyun kurdu. Mert Hakan’ı oraya çok yapıştırdı. Ferdi de oradan bindirme yapınca Josef oraya çok girmeye başladı bu sefer. Sonra Valerien Ismael hoca Serdar’ı öne çıkardı, Serdar’ın bunları yapabilmesi kıymetli artıdır. Ayak içi de uygun, ileriye de çıktı ve uzun top bile attı.” Serdar Dursun’un yerinde olsam Semih Şentürk’ün ayak izlerinden giderim. 1. santrafor olamayacaksın o kesin. Semih Şentürk büyük kalitedir, sağ sol ayak baş topu. Zira zeki oyuncudur. Kendisi için Semih Şentürk profili çok doğrudur.”

Metin Tekin’in yorumları şu formda;

“Futbolun hoşlukları üzere şeyler olmadı, maç tribünler de hatta gergin başladı. Tansiyon maçın sonuna kadar düştü. Kalite hiç yoktu. Nedir kalite, yapabildiklerinizdir. Çok el değiştiren toplar gördük. Çaba ve tempo da maçın sonuna gerçek yavaş yavaş düştü. Beşiktaş bana daha yakın geldi galibiyete. Ligin son derbisi son keyifli olmadı, beklediğimiz üzere bir derbi olmadı. Uğraş formunda geçti, kelite göremedik. Organizasyonlar sınırfta kaldı. 10 maçlık dizi bir tertibi gerektirir. Maçta top çok el değiştirdi. Daima bu türlü gitti maç, bu türlü maçlar olur olağandır. İleri uçtakiler sorunun temeli diyemeyiz.”

“FİZİK OLARAK BEŞİKTAŞ ÖNDEYDİ”

“Larin’in kaçırdığı durumda vakti da var açısı da çok düzgün vuruş için. Gol olsa fotoğraf büsbütün değişecekti. Fizik olarak Beşiktaş Fenerbahçe’nin önündeydi 90 dakika boyunca. Ghezzal, Larin çıkınca tempo yeterlice düştü. Teknik adamların çok görülür yahut anlaşılır bir oyunu olduğunu görmedim ben. Hiç geriden oyun kurmaya çalışmadan Beşiktaş’ın önde yaptığı baskıyı kırdı Fenerbahçe uzun oynayarak. Uzun atarsanız topun kime geleceği muhakkak değildir tek sorun orada. Beşiktaş’ın silahını gerçek kullanmasını engelledi İsmail Kartal.”

“KENAN BENİ ŞAŞIRTTI”

“Ersin’e çok konum gelmedi, bir tane çaprazdan geleni çıkardı o kadar. Kenan çok eksik kalır sandım ben maçtan evvel sağ çizgide lakin o kadar da eksik kalmadı. Ferdi o kanadı kullandı ancak Kenan o bölgede oynayabildi bu maçta fakat doğal Rosier ile kıyaslanmaz. Josef güvenirliğini gösterdi, Beşiktaş’ın en uygunuydu bence bugün. Daima oyundaydı, 90 dakika boyunca dayanılmaz bir konsantrasyonla oynadı. Emirhan’da beğendiğim biraz parmak ucunda oynaması, Atiba neden oynamadı dedik ancak daha hareketli oynadığı için Emirhan tercih edildi. Larin tek vuruş santraforudur. Geçen dönem attığı 19 golü daima tek vuruşta yaptı. Duruma girince düşünce yaşıyor görüldüğü üzere. Ghezzal’ın performansına çok bağımı Larin.”

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Son dakika: Beşiktaş-Fenerbahçe derbisi sonrası büyük övgü: “Beni şaşırttı! Beşiktaş’ın en iyisiydi” için yorumda bulun

    Son dakika: Beşiktaş-Fenerbahçe derbisi sonrası büyük övgü: “Beni şaşırttı! Beşiktaş’ın en iyisiydi” için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Son dakika: Beşiktaş-Fenerbahçe derbisi sonrası büyük övgü: “Beni şaşırttı! Beşiktaş’ın en iyisiydi” için ilk yorumu yapabilirsin.