Son dakika: Domenec Torrent’ten zehir zemberek sözler! Terim’i işaret etti: “İnanılır üzere değil”

Galatasaray’da Göztepe ve Çaykur Rizespor maçlarından alınan 6 puan moralleri yerine getirdi. Sarı Kırmızılılar, Konyaspor maçından da galibiyetle ayrılarak galibiyet serisini 3 maça çıkarmak istiyor. İspanyol teknik adam Domenec Torrent’in de ekiple ahenk sağlaması Galatasaray topluluğunu sevindirdi.

İspanyol teknik adam Galatasaray’ın başında birinci 3 maçında Hatayspor, Kasımpaşa ve Trabzonspor maçlarında mağlup olmuş ve büyük tenkit toplamıştı. Galatasaray, Torrent idaresinde son 4 haftada 2 galibiyet alırken 2 beraberlik alarak yükselişe geçti.

beINSports’a röportaj veren Domenec Torrent bilhassa fizikî manada gelişme kaydetitklerini açıklamıştı. Torrent, “Başlangıçta bir alışma süreci geçirmek gerekiyor. Birtakım değişiklikler yaptık, yeni konseptler getirdik. Bunların uygulanması için de vakit lazımdı. Birinci geldiğimizde 7 günde 3 maça çıktık. Sıkıntı bir değerde gelmiştik. Burada yalnızca 45 gün geçirdim. Olağanda dönemin başında başlamış olsak, öncesinde çalışmak için bir periyot oluyor. Başlangıçta tüm ekiplerle alışma süreci oluyor. Kimi değişiklikler yaptık grup içerisinde, yeni konseptler getirdik. Bunların uygulamaya geçmesi için de vakit gerekiyor. Birinci geldiğimizde 7 gün içerisinde 3 maçımız vardı. Neredeyse idman yapamadık o devirde.Benim oyun anlayışım üzerinden düşünecek olursak, ekip birçok açıdan kendini geliştirdi. Neredeyse 2 maçta da 100’er dakika taktiksel ve fizikî olarak kadro kendini gösterdi, gelişti. Fizikî olarak kadro kendini güçlendirdi. Taktiksel olarak 15 yıldır kendimi adadığım oyun üzerinden ekip kendini her gün daha uyguna götürdü.” dedi.

Ekibi kendisi ve grubunun kurmadığını söz eden Torrent, “Bazen sistem ile tarzı karıştırıyoruz. Taktiksel sistem olarak ekipteki oyunculara uygun formda yapmak istiyoruz. Bu ekibi biz kurmadık. Bizim ekibin bol bol kaliteli oyuncuya sahip olduğunu gördük ve onları hakikat formda kullanmaya çalışıyoruz. 4-3-3’le bitirdik maçı. İçeride oyunculara, kendi oldukları istikametlerde kullandık. Tarz tartışılamaz aslında. Topa sahip olduğumuz vakit, topu kaybetmeme, sınırlar ortasında oynama, açık oynama, kaleciden başlayarak kısa oynama, her vakit maçın ana karakteri olma ve top kaybında çok süratli biçimde reaksiyon gösterme.” tabirlerini kullanmıştı.

ZEHİR ZEMBEREK SÖZLER! TERİM’İ İŞARET ETTİ; “İNANILIR ÜZERE DEĞİL”

Domenec Torrent’in lider Burak Elmas ve lider danışmanı Luis Campos ile özel bir görüşme gerçekleştirerek grup hakkında raporunu sunduğu belirtildi.

Geçtiğimiz gün yayıncı kuruluşa röportaj veren ve “Bu ekibi ben kurmadım. Bu grubu bulunduğu durumdan kurtarmak için geldim” diyerek makus gidişattan Fatih Terim periyodunu sorumlu tutan Galatasaray’ın hocası Domenec Torrent’in Lider Burak Elmas ile danışmanı Luis Campos’a zehir zemberek rapor sunduğu ortaya çıktı.

Türkiye gazetesinde yer alan habere nazaran; Torrent’in, Nelsson ve geleceğe yatırım olarak düşünülen Barış Alper dışında transfer edilen isimlerin hiçbirisinin Galatasaray’a katkı sağlayamayacağını söylediği öğrenildi. Geldiğinden beri fazla baht tanımadığı Sacha Boey, Alpaslan ve Morutan’ı ligin geri kalanında da kullanmayı düşünmediğini belirten Torrent’in bilhassa Gustavo ve Aytaç’la ilgili kelamları ise dikkatleri çekti.

Bu isimlerin Galatasaray’a yakışacak kalitede olmadığını belirten Torrent “Bu oyuncular nasıl alınmış, inanılır üzere değil’ diyerek Fatih Terim’in tercihlerine göndermede bulundu. Daha evvel Luis Campos da İstanbul’a geldiği birinci periyotta yazdığı raporda, “Scout takımını ivedilikle değiştirin” demişti.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Son dakika: Domenec Torrent’ten zehir zemberek sözler! Terim’i işaret etti: “İnanılır üzere değil” için yorumda bulun

    Son dakika: Domenec Torrent’ten zehir zemberek sözler! Terim’i işaret etti: “İnanılır üzere değil” için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Son dakika: Domenec Torrent’ten zehir zemberek sözler! Terim’i işaret etti: “İnanılır üzere değil” için ilk yorumu yapabilirsin.