Son dakika: Emekliliğini açıklayan Tyson Fury’den flaş karar! Boks tarihinin en değerli maçıyla dönüyor, inanılmaz sayı

SKORER DIŞ HABERLER

Büyük Britanyalı Tyson Fury, Dünya Boks Kurulu (WBC) ağır sıklet şampiyonu unvanını korumak için vatandaşı Dillian Whyte ile karşılaştı. Tyson Fury, Dillian Whyte’ı 6 rauntta nakavt etti ve WBC Dünya ağır siklet kemerini korudu.

Bilindiği üzere Tyson Fury, bu müsabakaya çıkmadan evvel profesyonel mesleğinin son karşılaşmasında yer alacağını duyurmuştu. Tyson Fury yaptığı açıklamada “Bu, mesleğimin son maçı. Bundan sonra emekli oluyorum. Bankada 150 milyonum var, sağlıklı ve gencim. Yurtdışında büyük bir yat alacağım. Kimseye kanıtlayacağım bir şey yok, artık yokum.” sözlerini kullanmıştı.

Dillian Whyte’ı devirip dünya şampiyonu unvanını sürdüren Fury, 31 milyon sterlinlik mükafatın de sahibi oldu.

BOKS TARİHİNİN EN KIYMETLİ MAÇIYLA DÖNEBİLİR

Dillian Whyte’ı nakavt ile yendiği maçın akabinde mesleğini noktaladığını açıklayan Tyson Fury için İngiliz basını flaş bir iddiayı gündeme taşıdı. The Sun’da yer alan habere nazaran Tyson Fury, boks tarihinin gelmiş geçmiş en kıymetli maçıyla ringlere geri dönebileceği belirtildi.

The Sun’da yer alan haberde şu sözler yer aldı;

“Ringde zafer kazandığını ilan ettikten sonra emekli olduğunu açıklamasına karşın uzmanlar, dövüşçünün planlarından vazgeçip kemer birleştirici bir maça çıkması durumunda boks tarihinin en büyük fiyatını cebine koyabileceğini söyledi. Konuşulan sayı ise 100 milyon sterlin… Eşi Paris Fury, eşi eldivenlerini stığını duyururken, “Hiç talihi yok” der üzere göründü.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Son dakika: Emekliliğini açıklayan Tyson Fury’den flaş karar! Boks tarihinin en değerli maçıyla dönüyor, inanılmaz sayı için yorumda bulun

    Son dakika: Emekliliğini açıklayan Tyson Fury’den flaş karar! Boks tarihinin en değerli maçıyla dönüyor, inanılmaz sayı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Son dakika: Emekliliğini açıklayan Tyson Fury’den flaş karar! Boks tarihinin en değerli maçıyla dönüyor, inanılmaz sayı için ilk yorumu yapabilirsin.