Son Dakika: Fenerbahçe – Kasımpaşa maçında Mauricio Lemos’un büyük talihsizliği

Spor Arena Ayrıntı – Fenerbahçe’nin geçen dönem büyük umutlarla Las Palmas’tan takımına kattığı Mauricio Lemos, istenilen performansı gösteremezken formayı Serdar Yüce’ye kaptırmıştı.

Geçen dönemin başlarında Teknik Yönetici Erol Bulut’un 11’de yer verdiği Uruguaylı savunmacı, bilhassa yaptığı atılımlarda eleştirisi konusu olmuş ve yedek kulübesine çekilmişti.

Yaptığı vakitsiz müdahaleler nedeniyle geçen dönem 10 maçta forma bahtı bulan ve bu maçlarda yaptırdığı penaltıların yanı sıra gördüğü kırmızı kartlarla da olay olan Lemos, tenkit oklarının maksadı haline gelmişti.

Geçen dönem oynadığı maçlarda 2 defa penaltıya sebebiyet veren, 2 defa de kırmızı kart görerek ekibini eksik bırakan 25 yaşındaki savunmacı, Kasımpaşa ile oynanan maçta tekrar penaltı yaptırdı.

Karşılaşmanın 39. dakikasında Fenerbahçe’nin 2-0 öne götürdüğü müsabakada Kasımpaşalı futbolcu Yusuf Erdoğan’a ceza alanında müdahalede bulunan Lemos, rakibini düşürünce hakem penaltı noktasını gösterdi.

Yusuf Erdoğan’ın sırtının kaleye dönük olduğu konumda yaptığı müdahaleyle penaltıya neden olan Lemos, hakeme itiraz etse de karar değişmedi ve Kasımpaşa skoru 2-1’e getirdi.

Mauricio Lemos, sarı lacivertli formayla üçüncü penaltısını yaparken toplumsal medyada tenkit konusu oldu.

Penaltı konumu dışında maçta yeterli bir imaj çizen Lemos’a, birtakım sarı lacivertli taraftarlar ise sahip çıktı.

GEÇEN DÖNEM STOPERLER TEPEDEYDİ

Geçen yılın aralık ayına kadar Muhteşem Lig ve Avrupa’nın beş büyük liginde stoperleri Fenerbahçe’den daha fazla penaltı yaptıran bir kadro yoktu. Sarı lacivertlilerde Mauricio Lemos, Tisserand ve Serdar Aziz 2’şer penaltı yaptırmıştı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Son Dakika: Fenerbahçe – Kasımpaşa maçında Mauricio Lemos’un büyük talihsizliği için yorumda bulun

    Son Dakika: Fenerbahçe – Kasımpaşa maçında Mauricio Lemos’un büyük talihsizliği için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Son Dakika: Fenerbahçe – Kasımpaşa maçında Mauricio Lemos’un büyük talihsizliği için ilk yorumu yapabilirsin.